«Поліцейську» справу по хабарництву прокуратура спрямувала до суду

Завершено розслідування корупційного кримінального правопорушення, пов’язаного з отриманням службовою особою неправомірної вигоди, інформують у прокуратурі Чернігівської області.

У травні поточного року УСБУ в Чернігівській області спільно з прокуратурою Чернігівської області на хабарі викрито трьох працівників Козелецького відділення поліції Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області.

Установлено, що один з працівників поліції, перебуваючи у процесуальному статусі слідчого, за пособництва співробітників поліції, намагалися отримати неправомірну вигоду в сумі 5500 грн від місцевого жителя Козелецького району за закриття стосовно останнього кримінального провадження.

Під час проведення контролю за вчиненням кримінального правопорушення зловмисники сіли до автомобіля та намагалися втекти з місця вчинення злочину, при цьому з вікна автомобіля викинули сумку з грошовими коштами.

Дії слідчого кваліфіковані за ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 368 КК України як закінчений замах на одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням наданої їй влади та службового становища.

Дії інших співробітників поліції кваліфіковані за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 368 КК України як пособництво у вчиненому злочині.

Досудове розслідування корупційного кримінального правопорушення завершено, прокуратурою області обвинувальний акт направлено до Козелецького районного суду Чернігівської області для розгляду.

Довідково. Санкція ч. 3 ст. 368 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Окрім того, закон України про кримінальну відповідальність не передбачає можливості призначення за корупційний злочин (ст. 368 КК України) більш м’якого покарання ніж позбавлення волі або звільнення від його відбування з випробуванням.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте