Правоохоронці Чернігівщини розкрили діяльність конвертаційного центру

Діяльність конвертаційного центру припинили співробітники податкової міліції Головного управління Державної фіскальної служби в області у взаємодії з працівниками служби безпеки України та прокуратури Чернігівшини. Центр був розташований у м. Києві та надавав незаконні послуги підприємствам з конвертації грошових коштів.  

− Учасники оборудки створили понад 40 фіктивних транзитно-конвертаційних підприємств, на банківські рахунки яких переводили кошти підприємства реального сектору економіки, − розповів Ярослав Молочко, речник УСБУ у Чернігівській області. − Зловмисники надавали послуги з формування незаконного податкового кредиту з ПДВ та переведення безготівкових коштів у готівку).

Загальний обсяг проконвертованих коштів за 2015-2016 роки становить 400 млн. грн. Схема конвертації полягала у тому, що підприємства–замовники реального сектору економіки перераховували грошові кошти у безготівковій формі на рахунки підприємств, що входили до складу конвертаційного центру. Потім ці кошти переводились у готівку та повертались підприємствам–замовникам. За свої послуги зловмисники брали 10-12 відсотків від виведеної у «тінь» готівки.

У рамках проведення слідчо-оперативних заходів проведено низку обшуків у приміщеннях та в банківських скриньках, що використовувалися ділками у своїй незаконній діяльності, − проінформував Вадим Нечай, перший заступник начальника ГУ ДФС у Чернігівській області, який координує діяльність податкової міліції. − При цьому вилучено 36 печаток та штампів підприємств з ознаками фіктивності, «чорну» бухгалтерію, банківські картки, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку та інші предмети, що є доказами незаконної діяльності організаторів конвертцентру.

Крім цього, у ході проведення обшуку вилучено посвідчення працівника правоохоронного органу.

Як наслідок, накладено арешти на рахунки підприємств з ознаками фіктивності, на яких заблоковано 1млн. 600 тис. грн.), − зауважив Вадим Нечай.

В даний час проводиться комплекс слідчих заходів, спрямованих на встановлення повного кола причетних осіб, з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності та відшкодування завданих збитків.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте