Представники Грузії, Молдови та України зустрілися з єврокомісаркою з торгівлі

Єврокомісарка з торгівлі та представники урядів Грузії, Молдови та України зустрілись у Брюсселі.

20 вересня 2018 року Європейська Комісарка з торгівлі Сесілія Мальмстрьом зустрілася із Першим віце-прем’єр-міністром України та Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим, Віце-прем’єр-міністром з європейської інтеграції Республіки Молдова Юріє Лянке та Міністром економіки та сталого розвитку Грузії Ґiорґієм Кобулієм.

Цю неофіційну міністерську зустріч було проведено для забезпечення виконання Спільної декларації Східного партнерства від 24 листопада 2017 року. Її учасники мали змогу обговорити питання впровадження глибоких та всеосяжних зон вільної торгівлі (ГВЗВТ) цих трьох країн з Європейським Союзом. Вони є частиною відповідних Угод про асоціації (УА).

За результатами зустрічі чотири її учасники зробили таку спільну заяву.

“Ми відзначаємо, що вже за перші роки роботи цих угод помітна активізація торгівлі. Ми згодні, що позитивні показники виправдовують безліч із вже проведених реформ.

Окрім того, ми досягли згоди, що сприяння взаємному доступу до ринків та приведення законодавства у відповідність до норм ЄС надасть ще більше переваг. Ми також обговорили розмаїті чинні виклики для реалізації повного потенціалу ГВЗВТ.

У цьому дусі ми приділили особливу увагу секторам спільного інтересу, де ми можемо очікувати позитивних та практичних результатів у найближчому майбутньому. Це – за умови вчасного впровадження реформ. Зокрема, йдеться про такі сфери: державні закупівлі; можливості для малих та середніх підприємств, особливо для найменших компаній, включаючи сприяння експорту Грузією, Молдовою та Україною; санітарні та фітосанітарні питання; а також митні процедури та сприяння торгівлі. Окрім того, ми обговорили, яким чином підвищити ефективність використання фінансових інструментів ЄС задля розвитку торгівлі та інвестицій у регіоні та вирішення чинних проблем.

Ми погодились, що слід продовжувати обговорення питань, пов’язаних із впровадженням ГВЗВТ, зокрема під час зустрічі міністрів закордонних справ країн Східного партнерства, яка відбудеться 15 жовтня. На зустрічі учасники підведуть підсумки поступу в реалізації цілей “20 завдань до 2020 року”.

Це засідання 20 вересня було частиною порядку денного Торговельної панелі Східного партнерства, спрямованого на ефективне та повне впровадження Угод про асоціацію та глибоких та всеосяжних зон вільної торгівлі, які є частинами цих Угод. Відповідно до Угод, було створено інституційні органи. Додатково цей порядок денний надає партнерам із ГВЗВТ можливість проводити неофіційні обміни думками з питань, що становлять спільний інтерес, а також про найкращі шляхи збільшення взаємної торгівлі.

Під час зустрічі Грузія, Молдова та Україна також відзначили свої сьогоднішні зусилля із впровадження положень про правила походження Пан-Євро-Мед (Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження) у чинні двосторонні торговельні договори.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте