Про концепцію Нової української школи йшла мова у Чернігові

З першого вересня 2018 року усі школярі відчують зміни у підходах до звичного навчального процесу. Особливо ретельно профільне Міністерство підійшло до освітнього простору першачків.

Детальніше про принципи Нової української школи (НУШ) та її впровадження на Чернігівщині розповів сьогодні під час брифінгу начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький.

Акцент — педагогіка партнерства. Діти, батьки, педагоги є рівноцінними учасниками освітнього процесу. Учням даватиметься не просто багаж знань, а напрацьовуватимуться навички їх застосування в реальному житті. Вчителі в свою чергу матимуть більше свободи у виборі методів навчання, зможуть пропонувати свої навчальні програми,— зазначив Микола Конопацький.

Основні новації НУШ

З 1 вересня 2018 року впроваджується новий Державний стандарт початкової школи орієнтовно в 648 перших класах Чернігвщини з загальною кількістю учнів понад 10 тисяч осіб.

Наразі усі вчителі пройшли спеціальну підготовку та отримали відповідні сертифікати. Втім, навчання ще триватиме. Також всі вони отримають спеціальний методичний посібник розроблений фахівцями Чернігівщини.

4 школи вже цьогоріч, за згодою батьків, випробовують підходи Нової української школи.

Що таке карта освітнього простору

Управління освіти і науки ОДА візуалізувало мережу закладів загальної середньої освіти. Їх наразі 520. На мапі відображено не лише місце знаходження школи, а й коротка довідка про неї та навіть стан дороги, по якій здійснюватиметься підвіз дітей за необхідності.

За допомогою карти можна більш детально вивчити сітку опорних закладів області. Їх насьогодні 31 та 16 філій.

Остаточну мережу буде сформовано після завершення процесу децентралізації та утворення об’єднаних територіальних громад області. Ознайомитися з картою можна за ЦИМ посиланням.

Більше про концепцію Нової української школи у презентації МОН.

Нова українська школа. Початкова освіта. Пряма мова:

Нова українська школа. Старша профільна школа. Пряма мова:

 

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте