Про реалізацію екологічного проєкту розповіли у Чернігові

16 жовтня на освітній станції сортування в Чернігові відбулася підсумкова прес-конференція по проєкту «Superosrters», що реалізовувався впродовж 8 місяців активістами ГО «Еко Місто» в партнерстві з Чернігівським обласним молодіжним центром.

Проєкт «Суперсортери» – освітній екологічний проєкт, мета якого – зменшити негативний вплив на навколишнє середовище від захоронення твердих побутових відходів. Проєкт базувався на трьох головних компонентах: освітньому, інформаційно-просвітницькому та проактивному і був покликаний залучити чернігівців до роздільного збору вторинної сировини.

«Наша мрія – нуль відходів на полігоні. Вже 4 місяці на території Молодіжного центру діє освітня станція сортування. Кожну суботу та неділю ми вчимо містян правилам сортування і приймаємо на переробку всі види вторинної сировини. У нас є чудова і дуже наочна статистика. З моменту відкриття і до сьогодні ми вже відправили на переробку більше 5000 кг пластику, скла і макулатури. З реалізації ресурсоцінної сировини отримали 5643 грн, 4318 грн витратили на обслуговування станції і оплату логістичних послуг для відправки на переробку фракцій, що не приймають в Чернігові» – доповів керівник ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько.

Як повідомила членкиня ГО «Еко Місто» Альбіна Колесніченко, командою проєкту проведено навчання для 70 еко-менторів з числа педагогів загальноосвітніх шкіл і молоді міста.

«В 11 школах Чернігова, що подали заявку, ми організували роздільний збір пакування за 3 фракціями (пластик, папір, метал), — підкреслила Альбіна Колесніченко. — Я педагог молодших класів за освітою і ілюстраторка за професією, з великим задоволенням попрацювала і розробила освітню лекцію «Життя без сміття» для школярів. Наші еко-менторами вже провели близько 150 уроків у школах міста, важливу інформацію почили більше 4000 учнів».

Педагог-організатор ЗЗОШ №3 Юлія Масляна повідала про організацію збору елементів живлення:

«Наша школа вже не перший рік приймає участь в екологічних проєктах, ініційованих ГО «Еко Місто». Ми були одними з кращих по збору відпрацьованих батарейок, а тепер хочемо стати ще більш свідомішими і налагодити сортування. Влітку я з колегами пройшла дводенний тренінг і чудово розумію актуальність проблеми, ми готові до змін». 

Кожну суботу та неділю станцію відвідує сотні містян, то ж, очевидно, що подібна інфраструктура для роздільного збору мала б розміщуватись в різних районах міста і обслуговуватися не волонтерами, а комунальними службами, — наголосила директорка Чернігівського обласного молодіжного центру Ірина Сімонова.

«Ми пишаємося цим проєктом і дуже раді такому партнерству. Освітня станція сортування буде працювати в Молодіжному центрі на прийом вторинної сировини як мінімум до 1 січня 2021 року. Після цього ми залишимо тільки освітній компонент і будемо організовувати просвітницькі заходи та екскурсії для дітей і молоді,  – зазначила Ірина Сімонова.

Сергій Безбородько акцентував увагу на важливості підтримки чернігівцями «тематичної» петиції.

«На жаль, не всі заходи в проєкті реалізовані через карантинні обмеження, проте ми вважаємо що початок свідомому сортуванню в Чернігові покладено. Про це свідчать кількість переглядів, коментарів, відгуків і, звичайно, – кількість відвідувачів станції. Зараз ми просимо містян підписати петицію «За обладнання муніципальних пунктів роздільного збору» і готові до співпраці з адміністрацією міста. Чернігівці хочуть роздільний збір» – зауважив Сергій Безбородько.

Проект «Supersorters» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте