Про успішні історії Чернігова розповіли журналістам з інших областей

До обласного центру Поліської Сіверщини 20 листопада з`їхалися представники з декількох областей України, аби взяти участь у прес-турі «Шлях до енергоефективності. Успішні історії Чернігова», який організований  Українським освітнім центром реформ.

Учасники заходів мали можливість не лише поспілкуватися з посадовцями міської ради, послухати презентації, а й відвідати об`єкти, де впровадили методи, завдяки яким вдалося мінімізувати витрати енергії.

Про досвід Чернігова у реалізації проектів з енергозбереження, практику впровадження системи енергетичного моніторингу бюджетних будівель, які реально сприяли збереженню енергії, розповів начальник відділу енергоефективності управління економічного розвитку міста міської ради Роман Мовчан.

Фахівець зазначив, що у рамках співпраці з Європейською ініціативою «Угода мерів» ще раніше було розроблено та затверджено стратегічний документ міста із впровадження енергоефективних заходів ─ План дій зі сталого енергетичного розвитку м. Чернігова до 2023 року, який включає більше сімдесяти проектних пропозицій вартістю більше одного мільярда  гривень.

— В місті діє програма підвищення енергоефективності в бюджетних установах Чернігова, якою охоплено 100 закладів і установ, що утримуються з міського бюджету. Програма розрахована на 11 років вартістю 553 млн грн, — підкреслив Роман Мовчан. — За рахунок коштів міського бюджету на реалізацію міської програми з енергозбереження, виконання капітальних ремонтів, коштів державного бюджету та фінансово-технічної допомоги від міжнародних організацій було впроваджено кілька технічних заходів у бюджетних установах та закладах… 

У «Чернігівводоканалі» знають як ефективно використовувати енергію

Про способи енергоефективності у практичній площині учасникам прес-туру розповів Ігор Грищенко, фахівець зі зв’язків із громадськістю комунального підприємства «Чернігівводоканал».

Він акценутвав увагу на тому, що Чернігівським Водоканалом залучено 23 млн дол. США кредитних коштів Світового банку: замінено аварійні ділянки водопровідних та каналізаційних мереж, насосне обладнання на артезіанських свердловинах та в каналізаційних насосних станціях,  проведено реконструкцію системи каналізації та каналізаційного колектора, придбана сучасна спеціалізована техніка. За результатами впроваджених заходів скорочення втрат води становило  з 27% до 21%, споживання електроенергії ─ майже на 35 %.

Мінералізована вода є в Чернігові

Ігор Грищенко розповів не лише про технологічний процес відносно показників, які відносяться до енергоефективності, а й провів невеличку екскурсію для учасників прес-туру безпосередньо на об`єктах, де здійснюється водозабір для постачання води мешканцям міста. А вода у Чернігові за своїми характеристиками майже ідеальна. У цьому впевнилися і журналісти, спробувавши води, яку дістають аж з глибини у 700 метрів. До того ж вона не обробляється жодними реагентами і тому корисна для людини. Питна вода відповідає встановленим нормативам.

Енергоефективність в учбових закладах міста

Журналісти відвідали Чернігівський колегіум №11 та дитячий садочок № 71, де вже впроваджений цілий комплекс заходів з енергоефективності.

Завдяки впровадженню системи енергетичного механізму бюджетних будівель в навчальному закладі та дитячому садочку (а це не лише  заміна внутрішнього енергоефективного обладнання, а й встановлення енергоефективних віконних конструкцій, сучасних теплообмінників, утеплення стін, заміна освітлення  тощо),  вдалося значно зменшити витрати теплової енергії та витоки теплоносія, що в свою чергу створюється комфорт для вихованців дитсадка та школярів, не кажучи вже про значну й відчутну економію енерговитрат.

Світлана Рубан ─ директорка Чернігівського колегіуму №11 стисло розповіла про відчутну різницю між тим, як було раніше, і як зараз.

— До проведених усіх цих робіт температура в приміщеннях учбового закладу була не вельми високою, відчувався дискомфорт, а зараз ми можемо самі регулювати температуру завдяки встановленим температурним датчикам, — зауважила Світлана Рубан.  

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте