Про виплати допомоги з тимчасової непрацездатності застрахованим особам

«З листопада до середини грудня перебувала на лікарняному, але лікарняний досі не сплачено. Скажіть, будь ласка, чи встановлено термін для оплати лікарняних листків? 

Ольга Пінчук, м.Чернігів

На жаль, авторка запитання не уточнила своє місце роботи, а тому надам консультацію щодо узагальнених норм з даного питання.

Отже, право на допомогу по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за лікарняними листками), допомогу по вагітності та пологах виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

Підставою для призначення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області та його відділення оперативно перераховують кошти, які надходять на вищезазначені виплати від виконавчої дирекції Фонду, на рахунки страхувальників (підприємствам, установам та організаціям) для виплат застрахованим особам матеріального забезпечення.

Станом на 11.01.2020 року виплати страхувальникам в Чернігівській області проведені включно по 17.12.2019 року. Термін фінансування наданих страхувальниками заяв-розрахунків становить десять робочих днів. 

Якщо у вас виникли запитання, можна подзвонити на «гарячу лінію» управління виконавчої дирекції Фонду в області по телефону (0462) 662 – 464 або по телефону (0462) 678 – 236.

Олена Метлицька,

заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте