Призовник взяв кредит у банку та не сплатив аліменти

На Чернігівщині в рамках весняного призову-2021 представники місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги на базі обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки консультували та вивчали правові проблеми строковиків Чернігівщини, що йдуть до війська.

— Серед основних проблем, які виникають цього року щодо призовників – це особливості перебування в трудових відносинах, коли роботодавці намагаються звільнити їх у будь-який спосіб за згодою сторін чи за власним бажанням, аби не сплачувати середньомісячну зарплату та взяти на це місце іншого робітника. Хоча законодавством передбачено, що робоче місце обов’язково залишається за призовником, зазначив директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко.

Володимир Бобруйко

Юристи закликають військових, що ні в якому разі не треба звільнятися перед призовом в армію, адже вони втрачають як основне місце роботи і страховий стаж так і гроші, які їм повинен буде відшкодовувати щомісячно роботодавець. В подальшому поновитися на роботі і стягнути середньомісячний заробіток навіть через суд буде зробити дуже важко.

Водночас проблематикою серед призовників є сімейні відносини, зокрема аліменти на дітей, адже деякі призовники помилково вважають, що не сплачуватимуть аліменти під час проходження строкової служби.

— Аліменти строковикам нараховуватимуться у загальному порядку. Наразі сума аліментів не може бути меншою ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а це близько 960 гривень, при тому що грошове забезпечення солдата строкової служби коливається від 400 до 600 гривень. В таких випадках, якщо грошей на аліменти не буде вистачати, нарахування буде проводитися як борг, — роз`яснив юрист.

Великою проблемою серед юнаків є кредитні відносини, зокрема у випадках, коли у них є неповернуті кредити у банках або інших фінустановах.

— Будь-яка особа, яка бере кредит в банку зобов’язана його повернути відповідно до умов укладеного договору. Раніше для строковиків законодавством були встановлені певні пільги щодо звільнення від нарахування штрафу, пені, відсотків тощо. Проте наразі вони не мають такого права. Водночас вони звільняються від обов’язків сплачувати на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за прострочення на час дії карантину як і всі громадяни, наголосив Володимир Бобруйко.

Юристи закликають призовників не залишати свої проблеми у цивільному житті, а звертатися за кваліфікованою юридичної допомогою аби своєчасно і правильно їх вирішити.

Цікавився питаннями Ігор Березинський, кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform, м.Чернігів, спеціально для видання Спецкор регіон

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте