Рекрутинг – нове в комплектуванні військовослужбовців за контрактом

З 2017 року в ході експерименту Чернігівський обласний військовий комісаріат був переформатований у Чернігівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Основним напрямком з реформування став рекрутинг – активне та якісне комплектування війська за міжнародними стандартами. 80 відсотків роботи так званих «вербувальників» проходить у спілкуванні з місцевим населенням – саме до цього інструкторів спеціально готували.

Як зазначають експерти, раніше система відбору військовослужбовців за контрактом була досить поверховою та пасивною, тобто кандидат на контракт приходив сам – від “нема чого робити”. За новими методиками, пошук кандидатів полягає, як в залученні усіх засобів масової інформації так і в активній роботі інструкторів-рекрутерів.

“Вербувальники” від кожного виду Збройних Сил України шукають кандидатів в міських центрах зайнятості, на підприємствах, в навчальних закладах, інтернет-мережах, де є сайти з пошуку роботи для молоді. Уявлення про кандидата на контракт насамперед формується в ході особистого спілкування і вивчення його морально-ділових якостей та спілкування через соціальні мережі, електронну пошту тощо.

Основну роботу інструктори-вербувальники проводять з людиною безпосередньо на виробництві, в начальному закладі або вдома – на це витрачають більшість свого службового часу.

В ході розмови “рекрутери” основну увагу акцентують на умовах проходження військової служби, ході бойової підготовки, соціальних стандартах, виконанні завдань в районі проведення операції об’єднаних сил. За результатами роботи інструкторів кількісно-якісний відбір кандидатів на контракт зріс майже вдвічі.

Українські інструктори-рекрутери проходили підготовку за стандартами НАТО в Національній академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з залученням іноземних радників Сполучених Штатів Америки. В подальшому, американські колеги, в практичній діяльності радять звертати основну увагу на виявлення потенційних патріотично налаштованих кандидатів в місцевих навчальних закладах.

У військовослужбовців з військових комісаріатів, які поки що не стали територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, щодо рекрутингу є своя певна думка.

– Рекрутинг – досить оптимізована та позитивна складова формування війська, на мою думку. Користь від цього є, адже призовом строковиків будуть займатись відділи комплектування, а відбором контрактників відділи рекрутингу, тобто це буде розділено. Якщо ми хочемо щоб у нас була професійна, здатна здолати ворога армія, ми повинні якісно та посилено займатись відбором військовослужбовців за контрактом. І це не лише я так вважаю. Місцеві органи влади прийняли відповідні нормативні документи відповідно до яких призовнику, який укладає контракт з військом виплачується одноразова матеріальна грошова допомога до 10000 гривень від селищних громад, міських рад тощо, і це не враховуючи допомогу близько 15000 гривень від держави, – розповів заступник військового комісара-начальник відділення комплектування Конотопського об’єднаного міського військового комісаріату Сумської області Борис Сагайдачний.

В сфері гендерної рівності досить актуальним також залишається питання комплектування жінками-контрактниками. Якщо раніше жінки призивались на контрактну службу лише на певні посади, то зараз є навіть екіпажі танків і артилерійські розрахунки які складають суто жінки.

Тож поки точаться дискусії щодо подальшого впровадження рекрутингу в українську армію на основі власних вітчизняних здобутків та закордонного досвіду залишається лише покращувати соціальні стандарти. Саме це у майбутньому може істотно вплинути на мотивацію молодих юнаків та дівчат при обранні військової професії.

Ігор Березинський,

спеціальний кореспондент (м.Чернігів) Інформагентства МО України «АрміяInform»

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте