Ресурси і гроші: що будуть економити студенти Чернігова

Важливість кількості ресурсів та особливості поводження з ними представники ОПОРИ обговорили 10 травня під час інформаційної зустрічі «Зберігаючи енергоресурси, зберігаєш гроші. Прості поради енергозбереження в побуті».

Відкритий захід відвідали студенти Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Молодь активно долучилася до обговорення та пропонувала власне бачення, як користуватися спільними благами.

Учасники отримали інформаційні матеріали з детальними порадами щодо управління житлом, підготовлені в рамкам Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Присутні дізналися про методи економії енергії в домашніх умовах:

* 75-80% електроенергії дозволяє зберегти заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі, оскільки їхня світловіддача в середньому у п’ять разів більша;

* Щільно закриті двері та вікна дозволять утримати тепло в приміщенні. Так само, як і закриті шпарини.

* Встановлення лічильників дозволить платити лише за те, що ви споживаєте, і контролювати цей процес. Наприклад, якщо приймати душ замість ванни, тільки за тиждень можна зекономите 400 л води.

* Купуючи електричні прилади, звертайте увагу на маркування від класу А до G. Клас А ++ – найбільш економні.

* Прилади, які працюють у режимі очікування, продовжують використовувати енергію. Тому слід вимикати їх повністю.

«Наразі ефективне використання ресурсів – важливе питання для більшості країн, які бажають зберегти невідновлювані ресурси та посилити використання альтернативних джерел енергії. Студенти, як майбутні державотворці та активні громадяни, мають усвідомлювати їхній безпосередній вплив на країну, в якій вони живуть», – зауважила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Марія Стронська

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте