Різножанрове рукоділля вчительки з Ніжина

У Ніжинській центральній міській бібліотеці відкрилася виставка витинанок «Ажурні дива» вчительки трудового навчання та технології ЗОШ І-ІІІ ст. N1  Світлани Миколаївни Кирдан та її учнів. Вона випускниця НДУ ім. М. Гоголя, за фахом вчитель російської мови та літератури.

І завжди цікавилася рукоділлям. Педагогиня володіє техніками печворк, орігамі, кірігамі, квілінг, декупаж, витинанки, вишиває картини стрічками і бісером, робить модні лялькові капелюшки та самих ляльок, в’яже гачком і спицями. Допомагає їй інтернет, де творча людина може знайти все для втілення свого задуму в життя.

Мистецтво витинанки має в Україні давні традиції. Колись в селах витинанками прикрашали хати. Про це згадували у своїх творах Г. Квітка-Основ’яненко, М. Коцюбинський, І. Франко, Б. Грінченко. Ця техніка не потребує особливих навичок. Ефект картини досягається накладанням різнокольорових листів один на один.

«Ажурні дива» Світлани Миколаївни та її вихованців різнотематичні. Тут символи 2020 року і жіночі силуети, витинанкові картини із звірятами та птахами, архітектурні пам’ятки Ніжина й пасхальні мотиви, яскраві квіти і витинанки з українським народним орнаментом, ажурний посуд, який виглядає досить живописно.

У Світлани Кирдан витинанки двошарові. Витинанки — це різьблені візерунки з паперу. Колір паперу теж має значення. Наприклад, щоб виділити сім’ю зайців на білому фоні, треба накласти їх на темний папір. Гарно виглядає блакитний орнамент на жовтому фоні. Витинанкам властиві лаконічність і орнаментальність. За способом подачі зображення представлені витинанки є накладними (накладені одна на одну). Тому виглядають вони як кольорові картинки.

Старша вчителька вищої категорії Світлана Миколаївна Кирдан — майстриня від Бога. Вона працює в ЗОШ N1 більше 27 років. Її учні щорічно виборюють призові місця на олімпіадах з творчих технологій у Ніжині та області.

Цей навчальний рік не був винятком: два перші місця — в Ніжині та третє місце — в області. Часу у неї вистачає на все.

Світлана Кирдан — справжня майстриня декору, яка навчає учнів створювати красу своїми руками.

Відвідайте виставку «Ажурні дива» разом зі своїми дітьми. І тоді вони самі знайдуть собі заняття під час вимушеного карантину.

Наталія Старінко, бібліотекар Ніжинської центральної міської бібліотеки

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте