Російська не може бути другою державною мовою в Україні — екс-мер Луганська

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявляє, що російська мова не може бути другою державною в Україні.

Як зазначає Радіо Свобода, Олексій Данілов в інтерв’ю «Українській правді» заявив, що для нього питання мови – «принципове».

«Є речі, наприклад, питання мови – це дуже важливе, принципове питання для держави. Ніякої другої, російської, у нас бути не може – не тому, що її не треба вивчати, її не треба знати. Якщо ми кажемо про Україну – то має бути тільки державна українська мова», – заявив Данілов, до речі, він —колишній міський голова Луганська.

«Чи має бути друга мова в Україні? Звичайно, має бути. Але це має бути англійська мова, яка має вивчатися, починаючи з дитячого садочка. Усі громадяни України, якщо ми хочемо бути в цивілізованому світі, мають знати, використовувати англійську мову. Це є обов’язкова річ», – додав він.

7 липня Конституційний суд України розпочав розглядати конституційне подання 51 народного депутата (медведчуківсько-пропутінська «коаліція» у Верховній Раді України) про конституційність закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Автори подання наполягають на неконституційності закону, заявляючи, що він «спрямований на дискримінацію російської, інших мов національних меншин України, дискримінацію громадян за мовними ознаками».

Відомі в Україні юристи вважають, що подання до КСУ проти Закону про державну мову України містить маніпуляції та підміну понять.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 25 квітня 2019 року ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте