Розроблені дослідні зразки автоматизованої системи управління авіацією

Нові комплекси засобів автоматизації управління авіацією та РТВ розгортаються за лічені хвилини.

Фахівці Повітряних Сил завершили попередні випробування дослідних зразків автоматизованої системи управління авіацією та протиповітряною обороною Збройних Сил. Випробування проводилося на базі однієї з авіаційних частин і, окрім стандартних перевірок, передбачало й льотне тестування.

Йдеться про нові комплекси засобів автоматизації управління авіацією та радіотехнічними військами вітчизняного виробництва. Зв’язківці штабу Командування ПС ЗС України та фахівці наукового центру ХНУПСу, які й супроводжували розробку системи, переконують: у комплексах втілено абсолютно нові підходи до збирання, оброблення інформації та управління бойовими діями. Вони здатні суттєво підвищити бойовий потенціал за умови сталого складу сил та засобів.

Комплекси мобільні, тож їх можна розгорнути будь-де за лічені хвилини. Та найголовніше, як підкреслюють у Командуванні Повітряних Сил, вони дозволяють вийти на якісно новий рівень управління військами та швидше адаптуватися до стандартів Альянсу. Новинки є аналогом системи управління ASSC, що використовується в арміях країн NATO.

— Результати попередніх випробувань дослідних зразків нас повністю задовольняють, — розповідає начальник служби автоматизованих та інформаційних систем військ зв’язку штабу Командування ПС ЗС України полковник Олександр Давикоза. — Процес управління повністю автоматизований. Водночас немає необхідності заміни чи доопрацювання штатної техніки зв’язку. Це стосується і наземної, і повітряної компоненти: новий комплекс засобів автоматизації може однаково ефективно працювати як з наявними аналоговими системами, так і з новітніми цифровими засобами, що надходять на озброєння Збройних Сил.

У Командуванні Повітряних Сил говорять, що після атестації Держспецзв’язку у військах розпочнеться дослідна експлуатація новинки, після чого її за потреби доопрацюють. Надалі відбуватимуться державні випробування. Прогнози зв’язківців оптимістичні: це може статися ще до завершення нинішнього року.

Схожі складові системи управління вже працюють у частинах. Лише кілька місяців тому до строю став черговий комплекс засобів автоматизації АСУ протиповітряною

обороною. У військах зазначають, що зав-дяки йому зросли показники боєготовності та ефективність управління підрозділами, скоротився час планування бойових дій. Є й суто економічні переваги: новинка в рази ощадливіша за енергоспоживанням, а також дозволяє поступово зменшити кількість особового складу чергової зміни вузлів зв’язку.

Сергій КЛИМЕНКО

Народна армія

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте