Що буває, коли інтереси співпадають: боротьба за землю

Вкотре скасоване рішеня сесії органу місцевого самоврядування, прийняте в умовах конфлікту інтересів, інформує прокуратура Чернігівської області.

Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді та керуючись вимогами ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції», прокуратурою в судовому порядку оскаржено рішення сесії однієї з сільських рад Ічнянського району «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність».

Зверненню прокурора з позовом до суду передувало ухвалення Ічнянським районним судом постанови про визнання особи винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Як з’ясувалося, депутатка однієї з сільських рад Ічнянського району не повідомила сесію ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який виник під час голосування по питанню надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,0 га у приватну власність її чоловіку.

Завдяки втручанню прокуратури міською радою у добровільному порядку рішення скасовано.

В контексті: відповідно до ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього закону, підлягають скасуванню органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних актів, рішень, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, об’єднання громадян, юридичної особи, прокурора, органу державної влади, зокрема Національного агентства, органу місцевого самоврядування.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте