Сергій Березенко про проблеми Чернігова, які треба вирішувати системно

Яка найбільша скарга людей до свого депутата? Те, що він не чує громаду.

Звісно, серед парламентарів є чимало таких ледарів, але це аж ніяк не про Сергія Березенка. Він намагається кожну нагоду використати для того, щоб поїхати в свій округ і почути думку чернігівців. Так сталося і цього літа. Найактивніші містяни, люди, яким болить розвиток свого міста, питання охорони здоров‘я, освіти, культури, благоустрою прийшли обговорити це з народним депутатом Сергієм Березенком на його робочу зустріч із чернігівцями. 

Як один із авторів медреформи, він також відповідав і на найбільше поширені запитання щодо нововведень у медичній галузі. Спілкувалися у приміщенні 31-ї гімназії.

У медицині нині дуже багато стресів

У рядових медиків є запитання до пана Березенка. Попри велику кількість інформації, усе ж лікарів хвилює саме реалізація медичної реформи на практиці.

Тамара Кривущенко

Медик Тамара Кривущенко цікавиться:

«Як будуть надходити кошти за надану медичну послугу? Ми отримуємо цю інформацію дуже розмито й узагальнено. Хоча нас і заспокоюють, що все буде добре, проте сумнівів багато. Ми тільки й знаємо, що в липні запрацює Національна служба здоров’я. Та є думка, що поки лікарі не почнуть отримувати перші виплати, вони не заспокояться. Окрім цього, роз’яснювальна робота серед населення теж не на належному рівні. Наші літні люди всі з 1 квітня кинулися реєструватися, утворилися жахливі черги. Люди думали, якщо сьогодні не запишуться до лікаря, то післязавтра не зможуть потрапити на прийом, а потім ще й аналізи за абсолютно «дикою» ціною. Тому стресів у нас зараз дуже багато. Хоча до нас приходила завідувачка поліклініки 2-ї лікарні і все розповідала, та «сарафанне радіо» між людьми працює зовсім за інакшими принципами».

Окрім цього, розповідають медики, є чимало питань і щодо вибору лікаря, бо є дільниці, які лишилися взагалі без лікаря. Тому для тих жителів, які мешкають у межах цих районів, знайти потрібного фахівця не так уже й легко. Попри те, що нині дозволяється обрати собі будь-якого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта й у будь-якій лікарні, люди все ще керуються саме географічними принципами, розповідає Тамара Кривущенко. Адже не хочеться щодня долати по кілька десятків кілометрів лише для того, щоб потрапити на плановий огляд.

Головний медик міста Владислав Кухар теж був присутній на зустрічі. За його словами, деклараційна кампанія в Чернігові нині на хорошому старті. Хвилюватися не варто. Станом на 1 червня 2018-го в місті понад 50 тисяч чернігівців уже визначилися зі своїм лікарем.

Владислав Кухар

«У нас уже понад 50 тисяч підписаних декларацій, це близько 14% від загальної кількості населення міста, — сказав він. — Наш показник майже вдвічі перевищує середній показник по області. І якщо брати саме місто Чернігів, то наш показник — один із найкращих по Україні. Харків — десь 20%, Вінниця теж десь так, узагалі ми входимо до першої п’ятірки. І надалі я звертаюся до всіх і прошу, щоб люди відповідально підходили до питання вибору лікаря. Не поспішали. Це дуже важлива справа — вибір свого лікаря».

За словами медиків і чиновників, чернігівці можуть бути спокійні: їхні персональні дані зберігаються в надійному місці. Тому немає жодних варіантів, що ними може хтось скористатися з корисливою метою.

Гроші отримають усі

Сергій Березенко з проблемами саме чернігівської медицини знайомий дуже добре: завдяки його підтримці в місті почалися масштабні ремонтні роботи будівель медзакладів. Наприклад, адміністративного корпусу, реєстратури й дезкамери в 1-й лікарні, приймального відділення — в обласній лікарні, є ремонти і в обласній дитячій лікарні, стартували закупівлі точної апаратури — ангіографа, уже не кажучи про роздаткові матеріали — комплекти форми, ліків тощо. За зверненнями чернігівців у 2016 році Сергій Березенко зумів додатково залучити 17 млн грн, у 2017-му — 25,5 млн грн. І ще мінімум 25 млн грн напряму отримає Чернігів.

Левову частку цих коштів витратили саме на потреби медицини, зазначає Березенко. Тому що люди повинні отримувати медичні послуги в умовах, які відповідають кращим зразкам сучасної медицини. Це ж стосується і лікарів. Тим більше, що в уряді серйозно налаштовані на те, аби медики отримували гідну зарплатню, тому нардеп заспокоює: гроші отримають усі.

«Принцип «Гроші ходять за пацієнтом» означає наступне: на кожного пацієнта держава заплатить лікарю 370 грн, помножені на коефіцієнт залежно від пацієнта. Є коефіцієнт для літніх людей — 2,2%, для діток — 4%, тому що там треба приділяти більше часу й піклування», — сказав нардеп.

Освіта і відпочинок

Директорка 31-ої гімназії гуманітарно-естетичного профілю Вікторія Овчаренко на зустріч із народним депутатом одяглася святково: туфлі жовтого, а спідниця — блакитного кольору. «Це ненавмисно, це був абсолютно випадковий вибір», — сміється педагог. У приміщенні актової зали зібралося чимало батьків і дітей, тож це чудова нагода поінформувати аудиторію про стан справ у школі. Директорка каже, що цього року питання номер один – утеплення закладу.

Вікторія Овчаренко

«Ми увійшли до міських програм з енергозбереження, це все є, — розповідає вона. — Торік нам замінили вікна на центральному фасаді. Нинішнього року ці роботи продовжать. На останній весняній сесії міської ради ми проголосували за програму Європейського інвестиційного банку з термомодернізації закладів освіти. Був моніторинг усіх садочків та шкіл, і наша гімназія також увійшла до цієї програми. Бо, на жаль, є кабінети, у яких узимку +13–14 градусів тепла. На уроках діти сидять одягнені».

Мова йде про довготерміновий кредит у розмірі 6 млн євро на 22 роки. Завдяки цьому відбудеться утеплення стін, даху, підлоги, замінять освітлення в школі й поза нею.

Сергій Березенко доповнює директорську інформацію: за роки роботи в Чернігові він разом із командою налагодив співпрацю більше ніж із чотирма десятками дитячих садків, шкіл, гімназій і ліцеїв. Що мається на увазі? Закупівля меблів, допомога з будівельними матеріалами, закупівля оргтехніки, спортивного й

іграшкового інвентарю, вже не кажучи про привітання на свята. Окрім цього, за його сприяння у місті відкрили перший тактильний ігровий майданчик для дітей із вадами зору в дитсадку №23. Є успішні проекти з облаштування міні-полів для гри у футбол у школах №27, №29 і №19.

«Тобто ми від початку взяли такий хороший старт і тримаємо його досі. Якщо у вас є якісь ідеї чи зауваження – звертайтеся до моєї приймальні, будемо розглядати їх разом. Я відкритий для всіх», – каже Березенко.

Оскільки на дворі літо, то всіх батьків хвилює якісне дозвілля і відпочинок для найменшеньких. На це є що відповісти, адже громадська приймальня народного депутата чи не єдина установа в місті, яка, окрім міського та обласного рівнів, опікується саме безкоштовним дитячим оздоровленням. Причому, не лише влітку, а й узагалі цілий рік. Лише нещодавно група чернігівських дітей вирушила у мандрівку до Карпат, невдовзі вони повернуться зі свіжими враженнями.

Сергій Березенко зауважує: щоб дитина змогла скористатися цією нагодою – варто звернутися до приймальні й написати відповідну заяву.

«Попри те, що у нас ця ініціатива триває три роки поспіль, ще не всі батьки знають про неї, тому я нагадую: подати письмову заявку може будь-яка родина, єдине, що ми в першу чергу розглядаємо подання від соціально вразливих категорій, таких як малозабезпечені родини, тих, де дитину виховує тільки один із батьків, родини, які втратили годувальника, родини натовців», – ноголосив нардеп.

На зібранні з’ясувалося: чимало чернігівців стурбовані тим, що в Березовому гаю, як в офіційній зоні вигулу для собак, власники гуляють зі своїми улюбленцями. На жаль, мало хто з них потім прибирає за твариною. Відтак є прохання — зробити спеціальний огороджений парканом майданчик для вигулу собак. Сергій Березенко цю ідею підтримав.

«Соціально-культурні проекти – то наша прерогатива, відтак і наша оновлена парково-розважальна зона «Березовий гай» – теж, сказав Сергій Березенко. – Ми передамо це прохання чернігівців до міської влади, комунальників. Бо в гаю має бути зручно і безпечно всім. І беремо курс на подальші зміни. Від своїх слів я не відмовляюся, продовжимо розвивати Чернігів далі».

На зустріч з народним депутатом прийшли кілька сотень чернігівців. Чимало з них після розмови також потрапили на особистий прийом. Наприклад, батьки, про яких ми писали в попередньому номері з питанням відпочинку творчого колективу «Веснянка» в одеському санаторії «Молода гвардія». Нині всі ці негаразди врегульовані, і діти отримають яскраві літні враження та якісний відпочинок.

Підготував Віктор Михайленко

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте