Актуально Акценти Знадобиться Популярне Сім`я Слайдер Статті. Аналітика Усі новини Чернігівщина 

Шлюб за 24 години? Це реально!

Для підвищення ефективності роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану та якості обслуговування громадян у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, Міністерством юстиції України запроваджено відповідні пілотні проекти та електронні сервіси, які надають можливість оптимізувати процес надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створити сприятливі умови для їх отримання громадянами.

Про це розповідає Олена Ющенко, заступник начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.

Так, з метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у зазначеній сфері, та забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 502-р “Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу” та наказом Міністерства юстиції України від 22.07.2016 № 2247/5 “Про реалізацію пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу” запроваджено пілотний проект щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем.

Станом на 31 липня 2017 року, вказаний пілотний проект запроваджено в 34 містах та 1 селі України. А саме, у містах: Києві, Львові, Одесі, Херсоні, Маріуполі, Сєвєродонецьку, Вінниці, Дніпрі, Луцьку, Миколаєві, Кам’янець-Подільському, Рівному, Житомирі, Харкові, Ужгороді, Чернівцях, Івано-Франківську, Сумах, Тернополі, Чернігові, Кривому Розі, Бахмуті, Запоріжжі, Білій Церкві, Борисполі, Кропивницькому, Станиці Луганській, Білгород-Дністровському, Полтаві, Кременчуці, Чугуєві, Хмельницькому, Черкасах, Хотині та с. Кам’яниця Ужгородського району Закарпатської області.

Інноваційний проект Міністерства юстиції України “Шлюб за добу” гарно зарекомендував себе та користується попитом наречених, з лютого поточного року й в місті Чернігові.

Одружитися за новою скороченою процедурою в нашому місті молодята можуть в Комунальному підприємстві «Міський палац культури» Чернігівської міської ради, який розташований за адресою м. Чернігів, вулиця І. Мазепи, 23, або ж за попередньою домовленістю в іншому місці (Вал, театр, міський парк культури та відпочинку), а державна реєстрація шлюбу проводиться безпосередньо уповноваженим працівником Чернігівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.

Щоб скористатися даною послугою та стати чоловіком та дружиною лише за 24 години, Вам необхідно зателефонувати, отримати консультацію за номером (0462) 970 837 або зв’язатися через мережу Інтернет з організаторами e-mail express-vesilya@ukr.net. При цьому, Ви можете обрати зручні дату та час і, за бажанням, додаткові послуги від організатора та, звичайно ж, треба приїхати на церемонію державної реєстрації шлюбу для створення Вашої міцної та щасливої сім’ї.

Надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу буде здійснюватись саме Комунальним підприємством «Міський палац культури» Чернігівської міської ради на підставі договору, укладеного у письмовій формі із заявниками, згідно з примірним договором, рекомендованим Міністерством юстиції України.

Хочу звернути увагу читачів, що в разі коли один з наречених іноземець, працівники Чернігівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану, згідно вимог законодавства, зобов’язані у встановленому порядку здійснити

перевірку законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України шляхом направлення в день подання заяви про державну реєстрацію шлюбу письмового запиту до територіального органу Державної міграційної служби України. Лише після надходження відповіді від ДМС з підтвердженням про легальність перебування іноземця або особи без громадянства на території України, вирішується питання щодо державної реєстрації шлюбу (відповідь надходить, в основному, протягом 3 робочих днів).

Скільки ж коштує така послуга!!! Вартість церемонії варіюється в залежності від часу проведення та індивідуальних побажань наречених щодо отримання додаткових послуг: найдешевша реєстрація, без святкового оформлення, коштує 1500 грн. 85 коп., а найдорожча 5999 грн. 85 коп.

Треба відмітити, що “Шлюб за добу” користується значним попитом наших молодят. Взагалі, за 7 місяців 2017 року вже зареєстровано 177 таких шлюбів. Із молодят, які скористалися даною послугою, наймолодшій нареченій виповнилось 18 років, нареченому – 19; найстаршою нареченою стала 67 річна жінка, наречений – 69 річний чоловік.

Перший шлюб в рамках цього проекту було зареєстровано 2 лютого поточного року і наречені, які вирішили одружитися за спрощеною процедурою – з великим життєвим досвідом, адже їм вже за п’ятдесят.

Із 177 зареєстрованих експрес-шлюбів, майже чверть зареєстровано між молодятами, один з яких, або обидва – громадяни іноземних держав. До речі, одним із наречених іноземців були громадяни 24 держав, з них громадяни Австралії, Ісламської Республіки Іран, Республіки Казахстан, Держави Ізраїль, Республіки Узбекистан, Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Республіки Естонія, Республіки Фінляндія, Литовської Республіки, Грузії, Республіки Польща, Румунії, Азербайджанської Республіки, Королівства Іспанії, Королівства Бельгії, Канади, Федеративної Республіки Німеччина, Італійської Республіки, Сирійської Арабської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Турецької Республіки, Хашимітського Королівства Йорданія.

Треба зазначити, що лише одна пара, яка зареєструвала шлюб в Чернігові в рамках даного пілотного проекту Мін’юсту, на сьогодні, розірвала свій шлюб.

Хотілося б, щоб всі подружжя, які створили сім’ю, в тому числі і за скороченою процедурою, прожили спільно у шлюбі довгі щасливі роки довіку.

Ми щиро запрошуємо наших наречених, скористатися даною послугою та зареєструвати всій шлюб за двадцять чотири години.

Шановні молодята!

За більш детальною інформацією щодо надання послуги “Шлюб за добу” Ви можете звернутися до Комунального підприємства «Міський палац культури» Чернігівської міської ради за адресою: м. Чернігів, вулиця І. Мазепи, 23, тел. (0462) 97 08 37; e-mail: express-vesilya@ukr.net.

 

Ще цікаві публікації

Залиште свій коментар

Дякуємо за Вашу думку