Соціально-економічні права чернігівських вчителів під загрозою!

Напередодні вихідних профспілкові органи дізнались про ситуацію, яка склалась в ЗОШ м. Чернігова щодо зменшення надбавки педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці. У понеділок почався переговорний процес з проводу незаконності видання наказів щодо цієї ситуації.

Профспілка роз’яснює, що виходячи зі змісту ст. 2 Закону України «Про оплату праці», надбавки, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування», входять до структури заробітної плати.

Відповідно до ст. 103 КЗпП України, ч. 2 ст. 29 Закону України «Про оплату праці» про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни.

Відповідно до п. 3 ст. 247 КЗпП України, п. 3 ст. 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» питання оплати праці, форм і систем оплати праці, умов запровадження та розмірів надбавок, доплат вирішуються виборним органом первинної профспілкової організації разом з власником або уповноваженим ним органом.

Таким чином, зменшення надбавки за престижність педагогічної праці можливе лише після узгодження цього питання з виборним профспілковим органом і лише після повідомлення працівників не пізніш як за два місяці.

Накази про встановлення надбавок педагогічним працівникам за престижність праці, видані без дотримання зазначених норм закону, підлягають негайному скасуванню.

Звертаємо увагу керівників, що Законом України № 77-VІІІ від 28.12.2014 посилена відповідальність за порушення законодавства про працю. Так, відповідно до ст. 265 КЗпП України відповідальність за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці встановлена у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (3723 грн. х 10 = 37 230 грн. за порушення прав кожного працівника).

Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснює Управління Держпраці у Чернігівській області.

Представники профспілкових органів запропонували Білогурі В.О. підписати спільний лист на навчальні заклади, яким скасувати накази, видані у січні.

Віталій Копиш,

Чернігівська обласна організація Профспілки праці

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте