Співаки з Чернігова виконали на Донеччині старовинні твори

Відлунали останні акорди цьогорічного Всеукраїнського хорового конкурсу “Щедрик Фест”, завершальний етап якого 26-29 грудня 2018 року проходив у м. Покровськ на Донеччині.

Участь у фестивалі взяв і Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

У другому турі конкурсу у трьох групах – дитячі, однорідні і мішані хори – змагалися по шість колективів в кожній номінації (2850 учасників).

Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського представляв хорове мистецтво Чернігівщини в номінації «мішані хори» з творами Миколи Леонтовича, старовинною і сучасною хоровою музикою.

Перша премія тут дісталася Академічному хору ім. В. Палкіна (Харків), але, як зазначають чернігівські виконавці, «ми веземо додому щось набагато цінніше і важливіше для нас – це наші враження, емоції та спогади. Ми отримали те, що не придбаєш ні за які гроші. Наш приз – це та перемога, яка здобувається не тому, що ти кращий, а тому що ти знаєш, що ти особливий. Як сказав художній керівник хору Іван Богданов: «Сьогодні ми будемо змагатися самі з собою…» Що це означає? Найцікавіше у хору ім. Бортнянського ще попереду – нові звершення, нові емоції, спілкування з цікавими колегами по “цеху” та, безсумнівно, нові перемоги, які з нетерпінням чекають на нас».

Всеукраїнський хоровий конкурс “Щедрик Фест-2018” – частина міжнародного проекту з відзначення 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця та світового тріумфу «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича.

Гран-прі фестивалю здобув Камерний хор «Кредо».

Церемонія нагородження лауреатів відбулася в досить дивовижному як для мистецтва місці – на території цехів підприємства “Енергомашспецсталь”. За правилами конкурсу, переможець має стати сучасним провідником культурної дипломатії України і здійснить світове концертне турне за маршрутом капели, як це було сто років тому.

Олександр Соломаха

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте