Таке рішення Уряду призведе до занепаду лісів і річок!

Кабмін планує передати ліси та річки в управління Мінагрополітики! Чому це стане фатальною помилкою?

Українська Природоохоронна Група висловила глибоке занепокоєння безрозсудним і безвідповідальним рішенням Уряду. Про це вказано на  сторінці у Фейсбук цієї організації.

Не так давно керівництво нашої держави намагалося ухвалити безглузде рішення про звільнення Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського. На щастя, здоровий глузд переміг і зусиллями всіх небайдужих міністр залишився на своїй посаді. Але час іде, з’являються нові “ідеї”.
Цього разу мова йде про передачу лісів та річок до сфери управління Міністерства аграрної політики. Останніми днями розмови про таку передачу дуже активізувалися.
З моменту свого створення в 2010 році робота Держлісагентства координувалася через Міністерство агрополітики. Координувалося – гучно сказано, адже аграрне міністерство не приділяло багато уваги лісам. Це цілком влаштовувало керівництво Держлісагентства, яке працювало “на благо” лісів у майже автономному режимі.
Ситуація змінилася в 2019 році, коли Держлісагентство почало координуватися спочатку через об’єднане Міністерство енергетики та захисту довкілля, а потім – через відновлене Міндовкілля.
Ми вже згадували, що під керівництвом Романа Абрамовського Міндовкілля почало системну роботу зі збереження українських лісів. Нарешті ліс почав сприйматися як складова довкілля, а не лише як купа дерев, які можна зрубати й продати. Не все було ідеально, але виглядає така робота доволі перспективно.
Не дивно, що керівництву лісової галузі та пов’язаним з ним ділкам таке обмеження повноважень не подобається. І якщо не вийшло так просто звільнити міністра, то можна спробувати забрати ліси (а з ними й річки) назад у сферу управління Мінагрополітики.
Це вже не перша спроба повернути ліси й річки Міністерству агрополітики. Проте саме зараз така спроба може виявитися успішною. На практиці таке повернення означатиме згортання всіх позитивних процесів, які так чи інакше розпочалися в Міндовкілля. Інакше кажучи, регрес до стану кількарічної давнини.
Незважаючи на очевидну роль лісів і річок у формуванні довкілля, мова знову може йти винятково про гроші, а не про збереження природи.
Саме тому дев’ять громадських організацій, серед яких і ми, підписали спільну заяву про недопустимість передачі Держлісагентства та інших органів під управління Мінагрополітики!
Зі спільною заявою можна ознайомитися за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте