Танкісти з бойового рубежу повернулися на Чернігівщину. Відео

На Чернігівщині вітали 1 окрему Сіверську бригаду, танкісти якої повернулися з району бойових дій.

Особовий склад 1-ї отбр оперативного командування «Північ» після 10-місячного виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей повернувся у пункт постійної дислокації в Чернігівську область.

Масштабні урочистості відбулися в селищі Гончарівське на Алеї Слави військової частини.

На жаль, не в повному складі була вишикувана бригада. За крайню ротацію підрозділ втратив двох військових, у тому числі і командира бригади полковника Юрія Межакова.

Загалом за весь час російсько-української війни, у якій бригада бере участь з першого її дня, загинув 41 військовослужбовець частини. Вшанували пам’ять воїнів-танкістів, полеглих за свободу і незалежність України, хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалу. Під час церемонії під звуки військового оркестру та салютних залпів згадали поіменно кожного загиблого.

 • Починаючи з 2014 року, тільки сама присутність бригади у районах відведення вже охолоджувала бажання російського агресора провокувати наші збройні сили. Завжди на всіх етапах виконання завдань – і бойових, і відновлення боєздатності, і в повсякденній діяльності особовий склад бригади відзначається дисциплінованістю, професіоналізмом та порядком, – виступив ТВО заступника командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Олександр Голоднюк.
 • Для мене велика честь бути серед такого колективу, як перша окрема танкова бригада, – звернувся командувач військ оперативного командування “Північ” генерал-майор Валерій Залужний. – Щиро вам вдячний за те, що, незважаючи на всі труднощі, ви завжди готові до ризику, готові до боротьби. Адже ви, воїни першої танкової, – приклад для наслідування. Саме завдяки таким, як ви, ми вистоїмо і обов’язково переможемо!

Під час заходу медаллю «За сумлінну службу» посмертно був нагороджений капітан Володимир Тітарчук. Генерал Залужний вручив нагороду дружині Юлії, а сину загиблого Едуарду передав символічний танк.

За зразкове виконання завдань за призначенням, вірність присязі та самовіддані дії особовий склад бригади нагороджений відомчими відзнаками, медалями та цінними подарунками від Міністра оборони України, Командувачів Сухопутних військ, оперативного командування, операції Об’єднаних сил та ін. Також ряд військовослужбовців отримали чергові військові звання.

З поверненням додому вітали хлопців та дівчат бригади і вручали подарунки представники обласної, районної та місцевої влади. Серед презентів була і трикімнатна квартира у Гончарівському від громади селища.

З Божим словом звернувся до побратимів військовий капелан 1 окремої танкової Сіверської бригади протоієрей Антоній.

По закінченню церемонії музичні привітання дарували танкістам солісти військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України. 

Цікавіше – у відео:

З поверненням! 1 танкову бригаду зустріли в Гончарівську на Чернігівщині

🇺🇦 Сьогодні гончарівська громада зустрічала своїх захисників, що повернулися з зони проведення операції об’єднаних сил. Майже рік особовий склад першої танкової сіверської бригади виконував бойові задачі по захисту територіальної цілісності України на Донеччині, а нині повернувся в пункт постійної дислокації.🇺🇦 Привітати героїв прийшли мешканці Гончарівська, родичі й друзі військовослужбовців, а також представники оперативного командування «Північ» та командування Сухопутних військ. 🇺🇦 Тимчасово виконуючий обов’язки заступника командувача сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Олександр Голоднюк привітав особовий склад бригади з успішним виконанням задач за призначенням та з благополучним поверненням до рідних домівок. Олександр Голоднюк вручив солдатам, сержантам та офіцерам заслужені нагороди від міністерства оборони України, Головнокомандувача Збройних Сил України та командування сухопутних військ Збройних Сил України.🇺🇦 Вшанувавши хвилиною мовчання пам’ять полеглих Героїв, він запросив присутніх покласти квіти до меморіалу більш як 40 бійців бригади, полеглих в російсько-українській війні. 🇺🇦 Командувач оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний нагадав присутнім про подвиг тих, хто вже не повернеться в рідні оселі, і вручив нагороди родичам полеглих військовослужбовців. Зокрема, вдові капітана Володимира Титарчука, що загинув 17 довтня 2014 року в Донецькому аеропорту під час відбиття російської агресії на Донбасі, Командувач вручив посмертну нагороду чоловіка – медаль «За сумлінну службу»; та передав цінний подарунок – макет танка – для сина Героя. 🇺🇦 Генерал-майор Валерій Залужний також відзначив військову майстерність танкістів та піхотинців 1 отбр, докладно зупинившись на найбільш знакових епізодах бойового шляху бригади, і нагородив кращих військовослужбовців.🇺🇦 Загалом відзнаки, грамоти та цінні подарунки отримали більше 400 військовослужбовців бригади. До заохочення долучилися очільники органів місцевої влади та волонтерських організацій, в тому числі представники Шполянської об’єднаної територіальної громади, які приїхали вшанувати пам’ять свого земляка, померлого нещодавно в зоні ООС командира 1 отбр полковника Межакова. 🇺🇦 Урочистості з нагоди повернення бригади завершились святковим концертом і спілкуванням військовослужбовців зі своїми сім’ями.

Опубліковано Оперативне командування "Північ" / Operational Command “North” Пʼятниця, 10 липня 2020 р.

У серцях та пам’яті назавжди залишаться:

 1. старший солдат АЛЕКСАНДРЕНКО Сергій Миколайович
 2. солдат АНДРЕЙЧЕНКО Максим Павлович
 3. капітан БУРЯК Анатолій Миколайович
 4. солдат Бойко Андрій Юрійович
 5. сержант БОЙКО Валентин Анатолійович
 6. солдат БЕЗГУБЧЕНКО Сергій Борисович
 7. старший солдат БРУЙ Микола Віталійович
 8. солдат БАШИРОВ Тахір Тахірович
 9. солдат ВЛАСЕНКО Дмитро Миколайович
 10. майор ДЕРКАЧ Сергій Павлович
 11. підполковник КОСТЮЧЕНКО Артур Іванович
 12. лейтенант КУЦЕНКО Микола Олегович
 13. сержант КУЦ Генадій Володимирович
 14. солдат КОВАЛЬ Юрій Миколайович
 15. мол. сержант КОСТЮЧЕНКО Юрій Миколайович
 16. мол. сержант КРИВОНОС Станіслав Григорович
 17. сержант КУНДЕНКО Володимир Іванович
 18. солдат КОРЗУН Роман Анатолійович
 19. капітан ЛОСКОТ Євгеній Олександрович
 20. солдат ЛУЩИК Микола Григорович
 21. старший матрос ЛАВРИНЧУК Віктор Іванович
 22. старший сержант МАНСУРОВ Андрій Сергійович
 23. сержант МУЗИКА Роман Петрович
 24. сержант МОИСЕЄНКО Володимир Миколайович
 25. солдат МІРОШНІЧЕНКО Петро Олександрович
 26. старший солдат НАГОРНИЙ Сергій Михайлович
 27. солдат НОСЕНКО В’ячеслав Олексійович
 28. солдат НОРЕНКО Андрій Петрович
 29. капітан ПЛОХОЙ Андрій Віталійович
 30. мол. сержант РЯБИЙ Віталій Вікторович
 31. солдат РОСОМАХА Микола Васильович
 32. мол. сержант РОТОЗІЙ Дмитро Віталійович
 33. майор СТЕПАНЧЕНКО Дмитрій Андрійович
 34. солдат СКЛЯР Юрій Олексійович
 35. капітан ТІТАРЧУК Володимир Іванович
 36. мол. сержант ТІТАРЕНКО Сергій Миколайович
 37. старший солдат ХУТОРНИЙ Юрій Миколайович
 38. старший сержант ШИК Олександр Геннадійович
 39. солдат ЮЩЕНКО Володимир Михайлович
 40. старший солдат РЕМІННИЙ Олег Володимирович
 41. полковник МЕЖАКОВ Юрій Володимирович

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте