Тут вирощують і реалізують декоративні саджанці та сіянці. Відео

Щоразу, коли буваєш на об’єктах ДП «Борзнянський лісгосп», переконуєшся — лише комплексний підхід до ведення лісового господарства дає бажаний результат. Особливо це стає помітним в нинішніх умовах, коли подібним структурам доводиться в буквальному розумінні цього слова виживати.

До всіх труднощів, з якими доводиться стикатися лісгоспам, додалися ще й такі, без вирішення яких діяльність подібних господарств може просто звестися нанівець. А відтак серйозно постраждає і лісова галузь в цілому.

З минулого року держава ввела непосильні податки на лісові землі. Назвати такий напрямок центральної влади ринком — не можна. Адже ринкові відносини диктуються зовсім іншими правилами та приписами, ніж ті, що вже започатковані.

Після введення відповідних норм щодо податку на лісові землі, галузеві підприємства змушені додатково сплачувати до бюджету 450 тисяч гривень. Ще 5 мільйонів – це попнева плата. Для прикладу, з 50 мільйонів гривень, які заробило минулого року державне підприємство «Борзнянський лісгосп», майже половину – 23 мільйони – підприємство змушене віддати у вигляді податків. Який бізнес в цивілізованій країні розвиватиметься в таких умовах? Через це чистий прибуток підприємства упав утричі. Однак, на відміну від багатьох інших господарств, у Борзнянському лісгоспі колектив зберегли. У цьому, кажуть працівники підприємства, заслуга та завдання його керівника Андрія Лашка.

«Так, зараз нам доводиться виживати, але я впевнений, що зміни на краще все ж таки повинні відбутися… І криза мине, і податкове навантаження зменшиться… А по-іншому і бути просто не може. Невже комусь вигідно «там», щоб лісова галузь загинула? Вірю, що це не так…», — зазначив Андрій Лашко.

Алла Пастернак та Андрій Лашко

Ну, а поки що борзнянські лісівники активно розвивають і побічне користування лісом та надають різноманітні послуги населенню. Один з напрямків —  вирощування та реалізація декоративних сіянців і саджанців, а також новорічних ялинок.

Алла Пастернак

З неабияким ентузіазмом і завзяттям про вирощування флори у  Берестовецькому лісництві розповіла майстер декоративного розсадника Алла Пастернак.

Берестовецьке лісництво знаходиться у селі Берестовець Борзнянського району Чернігівської області.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте