У Чернігівській митниці ДФС розповіли про нововведення на кордоні

У рамках реформування митниці запроваджується відеофіксація проведення митних формальностей. Це забезпечить прозорість проведення митного огляду, прискорення митних процедур, підвищення ефективності заходів щодо запобігання та протидії корупції.

Порядок здійснення фото-, відеофіксації митних та інших формальностей, які проводяться контролюючими органами затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 370. Даною постановою передбачено впровадження обов’язкової відеофіксації процесу проведення митного огляду шляхом використання посадовими особами митниць ДФС індивідуальних портативних відеокамер (відеореєстраторів).

Поетапне впровадження відеофіксації процесу передбачає також попереднє експериментальне випробування технічних характеристик відеокамер. З цією метою у ряді пунктів пропуску митниць ДФС (для авіаційного, автомобільного, залізничного, морського сполучення) проводяться експерименти з їх використання.

Протягом жовтня-листопада 2016 року тривав експеримент з використання відеореєстраторів у пункті пропуску для автомобільного сполучення «Нові Яриловичі-Нова Гута» Чернігівської митниці ДФС.

Під час експерименту особовий склад митниці навчили роботі з відеореєстраторами, оцінили технічні характеристики камер, а також переваги та недоліки їх застосування.

Запровадження процесу відеозйомки митного огляду дає змогу підвищити ефективність митного контролю із застосуванням системи управління ризиками, створити умови для запобігання корупційним проявам з боку посадових осіб митниці, державних контролюючих та правоохоронних органів, підвищити ефективність у боротьбі з порушеннями митного законодавства та, як наслідок, збільшити надходження до бюджету.

Світлана СТРИЖАК

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте