У Чернігові провели панахиду за загиблими героями

На початку березня в козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові проведено панахиду за усіма воїнами, що загинули в боях за незалежність України в лютому 2020 року.

У церкві зібралися представники ветеранських організацій учасників російсько-української війни, громадськості, серед них і члени ГО «Єдина родина Чернігівщини», що об’єднує батьків загиблих Героїв, добровольці і волонтери, працівники центральних органів виконавчої влади.

Так в обласному центрі, як і в усій країні, почалося ЩОМІСЯЧНЕ вшанування пам’яті захисників України, що загинули в попередньому місяці в російсько-українській війні.

Тетяна МИРГОРОДСЬКА, розпорядник заходу, відома волонтерка і журналістка, розповіла учасникам про героїв, які загинули у лютому 2020-му:

1. Клавдія СИТНИК (Король), медик із 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», 33 роки. Уродженка Харківщини, село Зачепилівка. Загинула 1 лютого біля Новотошківського внаслідок осколкових та кульового поранення. Клавдія якраз доставляла на позиції медикаменти і потрапила під обстріл. Залишилась донька, яку вона виховувала сама.

2. Максим ХІТАЙЛОВ, 72-а окрема механізована бригада імені Чорних запорожців, 22 роки. Уродженець Полтавщини, село Вирішальне. Максим загинув 18 лютого в бою за спостережний пункт «Баня» в районі Золотого внаслідок снайперського обстрілу. Цей бій став один із найзапекліших за останні роки, з масштабним використанням артилерії та диверсійно-розвідувальної групи противника. Максим загинув унаслідок снайперського пострілу, коли прикривав відхід своїх побратимів. Його тіло опинилось у російських бойовиків і було передане бригаді 20 лютого.

3. Дмитро ГРИНЬ, 58-а окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського, 27 років. Уродженець Сумщини, місто Шостка. Загинув 26 лютого унаслідок підриву на невстановленому вибуховому пристрої біля Майорська, в районі Горлівки. Дмитро отримав множинні осколкові поранення і помер уже в лікарні. Похований на кладовищі Шостки поряд зі своїми другом Антоном Хобою, «кіборгом», що загинув 26 січня.

4. Володимир ФЕДЧЕНКО, 93-я окрема механізована бригада «Холодний Яр», 46 років. Уродженець Луганщини, село Нещеретове. Досвідчений воїн загинув 27 лютого від снайперського обстрілу на позиції біля Новотошківського, Попаснянський район. У нього залишилися дружина і четверо дітей: доросла донька й троє синів, двоє з яких ще вчаться у школі, а третій – студент. Похований на рідній Луганщині.

ЄВСТРАТІЙ, архієрей Православної церкви України, архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Священного Синоду, відправив поминальну панахиду за Клавдію, Максима, Дмитра, Володимира та всіх воїнів, які загинули в боях за незалежність України в російсько-українській війні.

Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, подякував архієпископу ЄВСТРАТІЮ за молитву за упокій воїнів, полеглих за Україну.

— Щомісячна панахида є також і нагадуванням, що наші з вами спокій і безпека, наша свобода минулого місяця оплачені кров’ю і життям Захисників України! Пам’ятаємо! Низько вклоняємося і загиблим, і живим фронтовикам — нашим оборонцям! — зазначив Сергій Бутко.

Організатори заходу: Український інститут національної пам’яті, Міністерство у справах ветеранів України, синодальний відділ військового духовенства ПЦУ, Чернігівська єпархія ПЦУ за сприяння Чернігівської облдержадміністрації.

Сергій ГОРОБЕЦЬ, Український інститут національної пам’яті

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте