У Чернігові відбувся круглий стіл з проблемних питань ветеранів війни

У Чернігові напередодні Дня Збройних Сил України провели круглий стіл за темою: «Аналіз проблемних питань ветеранів війни і порядок їх вирішення».

Організаторами виступили директорка регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко та директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко.

Участь у заході взяли представник та координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернігівській області, юристи організацій та установ та учасники бойових дій на Сході України.

— Сьогодні ми побачили, що проблеми у ветеранів війни є. Майже всі питання потребують нашого втручання і головне, що навіть в умовах пандемії ми готові співпрацювати і надавати правову допомогу, як первинну так і вторинну. В ході співбесід ми надали вичерпні роз’яснення та скоординували нашу подальшу діяльність. Також було з’ясовано, що у багатьох ветеранів наразі існує проблема обмеження пільгового проїзду у нашому місті. На стадії досудового врегулювання цього питання ми запропонували звертатися до представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернігівській області, який має певні важелі впливу на це, — розповів директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко.

Серед найбільш розповсюджених проблем, що порушували ветерани — нарахування та виплата одноразової грошової допомоги до 5 травня, забезпечення земельними ділянками, питання пенсійного забезпечення, пільговий проїзд, речове забезпечення, надання пільг на житлово-комунальні послуги, порядок отримання довідок від державних органів та установ та інші.

— На мою думку, основною проблематикою для учасників бойових дій в нашій місцевості залишається пільговий проїзд та отримання земельних ділянок. Я особисто кожного дня їзджу на роботу і ситуація в цьому напрямку не змінюється в кращий бік, як зазначали представники органів місцевої влади. Також не можу вже другий рік належним чином оформити земельну ділянку. Проблема є в тому, що наразі всі вільні землі за містом передають представникам об’єднаних територіальних громад, а я раніше звертався до місцевих органів земельних ресурсів, які за новим законодавством здійснюватимуть лише контроль. Тобто треба перероблювати деякі документи, — розповів учасник бойових дій з Чернігова Олександр.

Загалом проблеми учасників АТО/ООС різні, деякі можна вирішити у судовому порядку, а інші все ж таки потребують залучення фахівців в області права та, зокрема, адвокатів.

Ігор Березинський,

спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform, м.Чернігів

Фото: автора

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте