У Чернігові відзначають п’яту річницю створення 13-го батальйону

23 квітня у Чернігові пройшли урочисті заходи з нагоди 5-ї річниці створення 13-го батальйону територіальної оборони (зараз 13-й окремий мотопіхотний батальйон).

Містяни вшанували героїзм та мужність земляків і всіх українських військових, проявлені під час російсько-української війни на Сході країни.

У Катерининській церкві відбувся молебень за загиблими воїнами.

Пам’ятний захід продовжився біля центральної площі Чернігова. Рідні та близькі воїнів, керівники міста і області, представники громадських об’єднань та релігійних організацій, військовослужбовці і громадськість міста поклали квіти до меморіальної стели пам’яті загиблих героїв АТО/ООС.

13-й батальйон територіальної оборони, згодом реорганізований у 13-й окремий мотопіхотний батальйон, за п’ять років свого існування отримав бойове хрещення на війні на Сході України та з честю виконав усі поставлені перед ним бойові завдання у Станиці Луганській, Вуглегірську, Дебальцевому.

— Під Станицею Луганською, за кількасот метрів від російського кордону, ми чітко бачили звідки стріляють. Летіли “подарунки” від наших “братів” — ми одними з перших відчули і своїми очами побачили ту “любов”. Першим у нас загинув Льоша Коновалов – вічна йому память, – розповів учасник тих подій та діючий військовий Віталій Кезля.

За весь час війна на Сході забрала життя вже 169-ти кращих синів Чернігівщини, з них 25 – військовослужбовці 13-го ОМПБ.

Салютна група ОК «Північ» здійснила військовий салют, а чернігівська поетеса Ганна Верес-Демиденко зачитала свій авторський вірш «Ці вояки – не просто добровольці».

Учасники заходу після покладання долучилися до перегляду документального фільму “Станиця Луганська”, створеного журналісткою Тетяною Миргородською. Фільм розповідає про звільнення цього прикордонного населеного пункту 13-им батальйоном влітку 2014 року.

Урочисті заходи з нагоди п’ятиріччя створення 13-го БТРО сьогодні відбуваються не тільки в Чернігові. Делегація представників Чернігівщини зараз перебуває у Сумській області, де вітає військовослужбовців 13-го окремого мотопіхотного батальйону, які нещодавно повернулися на своє постійне місце дислокації з бойового завдання на передовій в Донецькій області.

Олександр Штупун, спеціальний кореспондент Інформагентства Міноборони України (м. Чернігів)

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте