У мисливських господарствах рахуватимуть диких тварин

Морозна та сніжна зима – це справжнє випробування для диких тварин, мешканців наших лісів. Тому в цей час виникає нагальна потреба підгодовувати звірів. Адже якісне та регулярне харчування, як відомо, зміцнює і підсилює імунітет. Наразі підгодівля тварин має велике значення для підтримки їх чисельності на Чернігівщині.

У січні закінчується сезон полювання, а з 1 лютого в усіх мисливських господарствах розпочинається облік диких тварин. Нині вже складений відповідний графік у всіх мисливських господарствах державної і приватної власності і в Українському товаристві мисливців та рибалок. Тепер цілий місяць в усіх господарствах Чернігівщини рахуватимуть звірів.

Як розповів головний спеціаліст відділу мисливського господарства Чернігівського ОУЛМГ Володимир Бабич, популяція дикого кабана зараз збільшується. Бо внаслідок африканської чуми майже всі звірі загинули. Та нині ситуація поступово поліпшується у Корюківському, Ріпкинському та Коропському районах. До речі, на Коропщині деякі мисливські господарства межують з Мезинським національним природним парком. Так ось якраз тут і помічена найбільша чисельність диких кабанів.

Але мисливці констатують, що, на жаль, в угіддях значно поменшало зайців. Це пояснюється застосуванням у сільському господарстві усіляких мінеральних добрив, що негативно позначається на популяції зайця-русака.

За даними обласної ветеринарної служби, сказу серед диких тварин нині в природі не виявлено.

Впродовж минулого року лісова охорона Чернігівського ОУЛМГ здійснила 1270 рейдів для охорони мисливських угідь. На правопорушників складено 55 протоколів.

Отож зараз, у цей зимовий період, найголовніше – підгодовувати тварин та здійснити їхній якісний облік в усіх мисливських господарствах.

          

Микола Тищенко. Фото автора

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте