У Росію відтепер без закордонного паспорта не поїдеш

З 1 березня 2020 року громадяни України зможуть виїжджати на територію Росії тільки за наявності закордонного паспорта. Відповідне рішення 18 грудня 2019 року ухвалив уряд України. З березня закордонний паспорт для перетину кордону необхідний буде всім: як дорослим, так і дітям до 16 років.

Таке нововведення має на меті удосконалити та пришвидшити процедури прикордонного контролю громадян України під час виїзду до Росії та запобігти використанню підроблених документів. Також воно дасть можливість уникнути проблем, коли потрібно підтвердити перебування за кордоном. Адже у внутрішніх паспортах, на відміну від закордонних, відсутня можливість проставляння позначок про перетин державного кордону.

Нові правила стосуються лише режиму виїзду громадян України з її території до РФ. При в’їзді ж Державна прикордонна служба здійснюватиме безперешкодний пропуск українців із внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження, які до 1 березня перетнули кордон.

«З поточного року громадяни України не зможуть перетинати державний кордон з Російською Федерацією на підставі паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дітей до 16 років, – повідомляє начальник прес-служби Чернігівського прикордонного загону Олександр Дудко. – Такі нововведення позитивно вплинуть на якість та швидкість прикордонного контролю та дадуть змогу запобігти використанню підробок внутрішніх паспортів і свідоцтв про народження з огляду на їхній ступінь захисту. Минулого року в Україні зафіксували 502 спроби виїзду за кордон з підробленими документами. Варто зауважити, що 59 підроблених документів виявлено на кордоні саме з Російською Федерацією – це були внутрішні паспорти громадян України. Крім того, перехід на закордонні паспорти зменшить імовірність незаконних вивезень неповнолітніх українців за кордон, адже відсутність фото у свідоцтві про народження не дає можливість прикордонному наряду встановити приналежність документа конкретній дитині».

Олександр Дудко, Ксенія Лук’янець

Сьогодні попит на отримання закордонних документів зріс, проте в міграційній службі Чернігівщини запевняють, що у всіх їхніх територіальних підрозділах готові до збільшення попиту.

«Тільки у місті близько 150 осіб щодня звертаються по цю послугу до наших територіальних підрозділів, – говорить начальниця управління Державної міграційної служби в Чернігівській області Ксенія Лук’янець. – Сьогодні біометричні документи можна оформити у всіх територіальних підрозділах міграційної служби Чернігівщини без прив’язки до місця реєстрації. На місцях готові до збільшення попиту на відповідну послугу. Усі наші 24 територіальні підрозділи обладнані всім необхідним. Прискорити процедуру можна, скориставшись сервісом електронної черги та оплати он-лайн».

Отримати закордонний паспорт можна як у звичайному порядку (протягом 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети), так і в терміновому (протягом 7 робочих днів). Різниця тільки у вартості: 680 гривень коштуватиме паспорт оформлений у звичайному порядку та 1034 гривні – у терміновому.

Закордонний паспорт для дитини віком до 14 років оформляється на підставі свідоцтва про народження, після 14-ти – виключно за ІD-карткою. Крім того, документ дитині віком до 12 років можна оформити за її відсутності, надавши лише фотокартку.

Марія Пучинець

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте