У славному Батурині відкрито пам’ятник Великому Кобзареві

«…як Батурин славний Москва вночі запалила, Чечеля убила, і малого, і старого в Сейму потопила». Ці слова Тараса Шевченка, які нагадали нам про “братерську любов” північного сусіда, викарбувані на постаменті пам’ятника Кобзареві у Батурині. 

Батуринська шевченкіана стала вагомою сторінкою української культури. Батурин пишається тим, що тут неодноразово перебував великий світоч українського духу Тарас Шевченко,  що через Батуринські терени пролягла  остання  Тарасова  дорога. Довгий час у місті не було пам’ятника Кобзарю, тому в рік відзначення 200-річчя від його дня народження батуринська громада  з ініціативи  Сергія Тинкалюка, Леоніда Души та Наталії Ребрової  вирішила  об’єднати зусилля  навколо благородної мети – спорудження пам’ятника Т.Шевченку в Батурині. До співпраці  був  запрошений відомий український скульптор Сергій Олешко.

Батурин шевченко (2)Два роки тривали збір благодійних коштів і виготовлення власне пам’ятника. І ось, сталося – 26 травня бюст було відкрито!  Відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку гармонійно поєднали з урочистим відкриттям  Всеукраїнської акції «З Батурином у душі – з Україною в серці», яка проходила в Батурині 25-27 травня.

З нагоди обох подій відбулися урочисті збори за участі голови Чернігівської облдержадміністрації  Валерія Куліча,  Героя України – учасника АТО Євгена Межевікіна, заступника Міністра молоді та спорту України Олександра Яреми, народного депутата Валерія Давиденка, представників Бахмацької районної влади, учасників Всеукраїнської акції «З Батурином у душі – з Україною в серці» і, звичайно, батуринської громади.

Батурин шевченко (3)Відкрили  постамент Батуринський міський голова Леонід Душа та Герой України Євген Межевікін. Освячення монументального образу Кобзаря здійснив настоятель Батуринської Свято–Покровської  церкви  о.Роман із священиками о.Петром і о.Володимиром.

Кошти на його зведення – дещицю зібрали самі батуринці у скриньки для пожертв, але найбільші суми надали спонсори:  Давиденко Валерій,  Устенко Петро, Булах Василь, Бут Сергій, община Церкви Покрови Пресвятої Богородиці на чолі  з отцем Романом, колектив Національного заповідника «Гетьманська столиця», козаки Батурина  на  чолі з Бузуном Олегом, община Воскресенської церкви.

Батурин шевченко (4)Загальна сума коштів склала близько 145 тисяч гривень. Художник – реставратор заповідника «Гетьманська столиця» Віктор Авула прийняв   активну участь у  виготовленні постаменту пам’ятника.

Звертаючись до загалу, голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч відзначив те, що цей монумент має особливе значення, бо створений за ініціативи та стараннями самої громади, а не органів влади. Ще раз нагадали нам про “братерську любов” північного сусіда  викарбувані на постаменті пам’ятника слова з містерії Тараса Шевченка «Великий льох»: «…як Батурин славний Москва вночі запалила, Чечеля убила, і малого, і старого в Сейму потопила».

Батурин шевченко (5)Всеукраїнська національно-патріотична акція «З Батурином у душі – з Україною в серці»,  тривала до 27-го травня. Протягом цих днів активна молодь мешкала в наметовому містечку на березі р.Сейм,  змагалась у вправності, здобувала навички орієнтування на місцевості, виживання в екстремальних ситуаціях, навчалась основам тактичної медицини. Учасники акції – молодь практично з  усієї  України – ознайомилися з історичними пам’ятками  Батурина.

НІКЗ «Гетьманська столиця»

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте