«Україна розквітне, і я одягну вишиванку!» — Василь Булах

Таких людей, як Василь Миколайович Булах, директора сільськогосподарського підприємства «Авангард» у с. Курінь, на Бахмаччині, недаремно називають сіллю землі. Господарник, вмілий і працелюбний, який передусім дбає про людей та рідне, мальовниче село, яке і справді потопає в зелених насадженнях та окуте чепурними будинками. От і люди тут чудові, привітні, які знають ціну хліборобської справи. Серед них чуйна й справедлива Людина, що допомагає і словом, і ділом, патріот незалежної України та нашої славної Чернігівщини — Василь Булах.

А народився майбутній підприємець в селі Григорівка, що в 20-ти кілометрах від Куреня. Його батьки – колгоспники: тато трудився механізатором, а мама – ланковою. Тож із дитинства знає сільську роботу, адже постійно допомагав рідним. Не від чуток знає, якою вона тоді була важкою, бо зараз – все-таки значно легша, завдяки новітнім технологіям. Раніше все робилося вручну – сапували, копали, косили, вантажили…

Його покликання — працювати в селі, на рідній землі

Після служби в армії Василь Булах працював водієм, потім став підприємцем, а дещо пізніше створив фермерське господарство.

Сьогодні сільськогосподарське підприємство «Авангард» — одне з кращих не лише у районі, в той час як багато аналогічних господарств не витримали конкуренції в умовах ринку.

Добрі справи Василя Булаха

Так його виховали батьки – працювати звик дуже багато, просто вже не може інакше… Він не уявляє, як це – сидіти, склавши руки, кола довкола – стільки важливих справ! Підприємець вважає, що гроші потрібні не для того, аби сидіти на них, хизуючись (мовляв, який я крутий!), а для того, щоб постійно робити добрі справи, реально дбати про людей. Звичайно, неможливо допомогти абсолютно всім, але справжній керівник має жити по совісті, і бути людяним, щиро піклуватися про односельців.

Сільський голова села Курінь Леонід Вдовенко, теж відома й шанована людина в районі, розповів, що завдяки підприємству «Авангард», яке очолює Василь Булах, багато чого зроблено в селі. Але, як кажуть, не тільки люди живуть роботою.

Леонід Вдовенко

Тепер односельці можуть розслабитися після трудового дня на мальовничому озері. Саме за допомогою техніки «Авангарду» вдалося розчистити та обладнати для купання це озеро та ще інше, що також є на території села.

І якщо вже говорити про інфраструктуру, відпочинок, то доречно наголосити, що саме завдяки Василю Булаху та іншим підприємцям, у селі відновлено стадіон. Цьогоріч через спеку травичка на стадіоні давно б вже висохла, а щоб цього не сталося, поле зрошується водою з кількох облаштованих для поливу місць. Залишилося обладнати ще стаціонарні місця для глядачів, та все, звісно, одразу не зробиш.

Жива вода

Безперечно, як справжньому українцю і великому трудівникові Василю Миколайовичу поталанило з козацьким селом Курінь, так і мальовничому Куреню пощастило з директором сільгосппідприємства «Авангард», меценатом Василем Булахом!

У селі реставрується та активно ремонтується Свято-Миколаївський храм Української Православної церкви. Її настоятель  – ієрей отець Георгій, якому 29 років, родом із Тернопільщини. Священик розповів, що разом з іншими благодійниками у ремонті храму допомагає меценат Василь Булах.

Ієрей отець Георгій — настоятель  церкви святого Миколая Української Православної церкви

На території церкви розташована криниця з прохолодною, освяченою водою. «Це не проста вода, вона – цілюща, – кажуть тутешні люди». І якщо у сусідніх колодязях вода містить нітрати, то у цій церковній криниці цього немає. Це підтвердили лабораторні дослідження. Можливо тому, за будь-якої спеки вода у цій криниці не псується, дуже смачна, жива! І хоча вона аж льодяна навіть у спекотну погоду, що аж стискає зуби, можете бути впевнені – горло від такої води не заболить! Перевірили!

Хліб — усьому голова!

В «Авангарді» всі працюють старанно. Люди знають: щоб мати достойне життя, гідну зарплату, треба багато, сумлінно трудитися. Тоді все буде гаразд!

Трактористи, наприклад, у сезон заробляють тут по 15 тисяч гривень. А працюють здебільшого через день.

Зараз на підприємстві «Авангард» є чудові фахівці в усіх галузях: і на ділянці механізації, в гаражі, на зернотоку, і на фермі…

Тут випікають свій смачний хліб, адже є власна пекарня, де завідує виробництвом Микола Станіславович Воробей. Одразу ж відчувається, що цей добродій дуже любить свою роботу! Розповів, що пекарню створили буквально з нуля, завезли нове обладнання. І тепер випікають 15 видів хлібобулочних виробів. Пекарня працює в чотири зміни. Свіжі, такі смачні хліб та булочки розвозяться по всьому району, тому пекарня має п’ять власних автівок. Хліб – лише власного виробництва і – жодних домішок… А тому він і на другий день такий же м’який, не кришиться, як ось, наприклад, купляємо ми в торговельній мережі Чернігова, куди пробитися ось таким невеличким підприємствам вкрай складно, адже монополісти давно вже перестали робити смачні та якісні вироби — для них головне набити свої власні кишені, але інших до реалізації хлібобулочних виробів в обласному центрі не пускають!

Економічний фактор та соціальний проект Василя Булаха

На фермі тепер трудиться 65 працівників. Взагалі ж, тут – 2, 5 тисяч голів великої рогатої худоби, серед них одних корів – більше тисячі, близько 800 – дійних. Серед найближчих завдань — підвищення поголів’я. Головне, щоб стабільно були високі надої! Зарплата оператора машинного доїння – близько 8 тисяч гривень за десять днів роботи. Тож це – ще й важливий соціальний проект, бо створюються робочі місця з достойною заробітною платою.

– Ми маємо зараз 26 тонн молока – щодоби, а мріємо вже про 30, – пояснює заступник директора з тваринництва Олександр Володимирович Мироненко. – Тобто про 10 тисяч літрів на корову – за рік (нині – 8 тисяч). Це – цілком реально!

Ковбаса без хімії

В «Авангарді» тепер займаються переробкою, а для цього відкрили цех, де виготовляють власну ковбасу. Продукція – якісна і користується попитом.

Василь Булах розповідає, як колись приїхав технолог зі столиці, побачив скільки м’яса кладуть в ковбасу і зазначив, що грошей на такому бізнесі багато не заробити. На що куренівський підприємець відповів: «Для нас головне, щоб була смачна і натуральна продукція, без усіляких ГМО та хімічних домішок».

Створення такого підприємства охоплює не тільки питання економічної складової, а й теж вирішує соціальну проблему, адже така діяльність направлена на створення робочих місць.

Нова продукція «Авангарду»

У селі Курінь підприємство «Авангард» планує виготовляти твердий голландський сир із молока. Проект незабаром, буквально за кілька місяців, планують втілити, – як розповів підприємець-сировар, партнер Василя Булаха Станіслав Калініченко. Обладнання – українське, працівники – свої, місцеві. Технологія – голландська. Продукцію мають намір реалізувати не тільки в Курені, Бахмацькому районі, а також у Чернігові та Києві.

Благії діла відзначені нагородами

Минулого року Василь Булах отримав високу та заслужену нагороду – міжнародну премію ім. Миколи Гоголя «Тріумф» – за значну меценатську та громадську діяльність на благо України.

 

А цього року, наприкінці червня, за свою визначну благодійну та громадську діяльність, велике подвижництво на благо України став Василь Миколайович Булах лауреатом ще однієї почесної нагороди – Міжнародної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень». Серед достойників, які вже отримали цю, справді, престижну відзнаку – Герої України Юрій Мушкетик та Іван Дзюба, Шевченківські лауреати – академік Микола Жулинський, наша видатна землячка, науковець і правозахисник, соратниця Василя Стуса – Михайлина Коцюбинська (племінниця Михайла Коцюбинського), геніальний поет Василь Голобородько та прозаїк Валерій Шевчук, всесвітньовідомий польський режисер Кшиштоф Зануссі і знані люди з 25 країн.

А вручив заслужену нагороду президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України (котра об’єднує відомих діячів із п’ятдесяти п’яти 55-ти держав), письменник Сергій Дзюба.

Одержавши почесну відзнаку, Василь Булах скромно сказав, що, власне, це – не тільки його особиста заслуга, а дружного колективу сільгосппідприємства «Авангард», багатьох земляків, які вміють і звитяжно працювати на рідній землі, й так само мужньо захищати свій край та суверенну Україну від ворогів. «Однак, попри всі нинішні негаразди, котрі доводиться долати нашій країні, ми вистоїмо, і співвітчизники щиро пишатимуться своєю незалежною державою, – переконаний Василь Миколайович. – Україна розквітне, і я одягну вишиванку!».

«Це дуже важливо – знати, що в твоєму житті є така Людина, як Василь Миколайович!»

Погожого дня до свого мецената Василя Булаха завітав двадцятидвохрічний Сергій Юр’єв. Молодий чоловік добровольцем пішов в АТО, мужньо захищав Україну від ненависного загарбницького кремлівського ворога, отримав важке поранення на Луганщині. Пережив ампутацію лівої верхньої кінцівки та й груди неабияк постраждали… Втім, Сергій не зневірився в житті. Завдяки Олегові Лисуну, співробітнику ПСП «Авангард», він познайомився з Василем Булахом, відтоді благодійник постійно ним опікується. Не раз допомагав дровами і зерном, подарував порося, надавав фінансову допомогу.

 

От і зараз Василь Булах переймається майбутнім Сергія. Пробує, аби допомогли хлопцю влаштуватися у військкомат, наприклад, Бахмацький, адже колись і справді існувала практика, коли після Другої світової війни у школи воєнруками або у військкомати влаштовували на роботу саме фронтовиків. І це, погодьтеся, правильно. Бо сам Сергій хоче працювати, приносити користь людям, але ж він інвалід другої групи, і з однією рукою не всюди є можливість працювати.

Діти — наше майбутнє!

У Курінському навчально-виховному комплексі I-III ступенів разом із директором Оксаною Доліч та завучем Людмилою Вовк, завітали до дошкільної групи «Сонечко», де малеча із задоволенням продемонструвала свої здібності – дітлахи вже вміють читати та рахувати, знають напам’ять дотепні віршики, весело і зворушливо співають гарні українські пісні.

Взагалі, у НВК – 220 учнів та 24 дитини віком п’ять років. Школа – успішна, її вихованці навчаються в найпрестижніших університетах країни. Ось цього року золоту медаль отримала Ірина Беглецова. Зараз тут тривають ремонтні роботи – допомагають батьки школярів та небайдужі меценати: «Авангард» Василя Булаха (увесь перший поверх завдяки йому відремонтували), фірма «Злагода», підприємці Іван Панченко, Олександр Харченко, Дмитро Дудко, підтримують і сільська рада та відділ освіти  райдержадміністрації.

Попри ремонт у школі, тут ошатно! Педагоги – висококваліфіковані, більшість мають вищу категорію. А ще – діє чимало різноманітних та цікавих гуртків, де всі бажаючі мають чудові можливості розвивати свої творчі таланти і займатися спортом.

В іншій школі I-II ступеня вже 33 роки поспіль працює директором Володимир Григорович Силка. Тут пишаються своїм літнім табором для відпочинку дітей.

Школа і табір ремонтуються, за що педагоги дякують, зокрема, Василеві Булаху. Директор розповів, що Василь Миколайович Булах і меблі оновив, і не відмовляє в інших проханнях. Він і подарунки дітям щоразу купує, а відмінниці ось нещодавно подарував мобільний телефон.

Працю лікаря держава повинна цінувати! 

Курінська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (завідувач – Світлана Шатан) уже уклала, згідно з медичною реформою, понад 2000 угод із жителями. Причому не лише з рідного Куреня, а й навколишніх сіл та Бахмача. Люди медикам цілком довіряють! Амбулаторія забезпечена всім необхідним. Тут є й денний стаціонар. Первинна медична допомога надається якісно та своєчасно. Основна проблема – це низькі зарплати медиків. Тому люди в білих халатах сподіваються, що цього разу медична реформа нарешті запрацює і щедрі обіцянки можновладців все-таки справдяться, отож працівники медичної галузі матимуть гідні зарплати, як і належить. Звісно, і тут медики висловили немало добрих, щирих слів про подвижника-мецената Василя Булаха, який встигає допомогти скрізь, ніби справжній чарівник!

***

Найголовніша мрія Василя Булаха – це мир в Україні. І щоби війна — найгірше лихо, яке є на землі — найскоріше припинилася. І щоби ніколи не довелося ось цій малечі, яка відвідує зараз дитсадок у селі Курінь, колись воювати.

Над публікацією працювали Сергій Дзюба та Сергій Кордик

«Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро» ініційований «Благодійним фондом Олександра Шевченка» та Українським журналістським фондом»

Ще цікаві публікації

One Thought to “«Україна розквітне, і я одягну вишиванку!» — Василь Булах”

Прокоментуйте