Українська патріотка з Донбасу відвідала Чернігів

У тому, що полум’яне слово і талановите мистецтво – це також могутня зброя, ще раз переконалися всі, хто завітав до Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. Коцюбинського на відкриття виставки відомої вишивальниці, патріотки з Донбасу, 81-річної Людмила Огнєвої.

Людмила Родіонівна – родом із Вінниччини, а мешкала в Донецьку, де очолювала обласний відділ Союзу українок. Роботи майстрині присвячені історії України та видатним діячам минувшини – очільникам Київської Русі, славним запорожцям, героям, які мужньо виборювали нашу Незалежність. Це – і геніальні українські письменники (Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Василь Симоненко, Василь Стус…), полководці (Степан Бандера), «Небесна сотня», нинішні українські бійці, які самовіддано захищають нашу Вітчизну на Донбасі.

До Чернігова вона привезла понад 200 своїх унікальних робіт, де кожен орнамент присвячений конкретній людині, патріотові України. Тож можна не лише насолодитися майстерністю цієї дивовижної, легендарної жінки, а й тут же дізнатися багато нового та цікавого про життя і діяльність наших героїв. Виставка вже побувала в багатьох областях України, зокрема і у визволених містах Донеччини.

Людмила Огнєва і Тетяна Олійник

Людмила Огнєва і зараз спілкується зі своїми земляками на Донбасі, там – багато хороших людей, які щиро люблять Україну, хочуть жити в мирі й злагоді зі своїми співвітчизниками. Однак на заваді цьому – загарбницька, шовіністична політика Кремля та російські війська, які окупували наші землі. Людмила Родіонівна зворушливо розповідала, як місцеві жителі, нехтуючи смертельною небезпекою, приносили продукти мужнім українським кіборгам в аеропорту, як співчутливо годували наших бійців, що потрапили в полон, активно протестували з національним синьо-жовтим знаменом у руках проти підступних дій окупантів під кулями російських снайперів…

Тож Донбас – дуже різний, не можна рівняти всіх під одну гребінку!.. Та й немало наших видатних українців – борців за нашу Незалежність (Василь Стус, Олекса Тихий, Іван Дзюба, Анатолій Солов’яненко…) народилися та мешкали на Донеччині та Луганщині.

«Ми живемо у дуже тривожний, складний час і не завжди знаходимося в гармонії з високою Любов’ю. Часто не надаємо цьому великого значення і не цінуємо справжнє, не усвідомлюємо, що саме тоді дозволяємо байдужості заполонити наше життя. Чи є щось страшніше за неї? Нема! А вона постійно намагається заволодіти нами. І коли потрапляє в наші душі та серця, то люди починають тліти та згасати… Дай Боже, не допустити цього! – проникливо говорить майстриня. – Тож ця виставка – пам’ятник тим, хто не тлів, а горів вогнем всесильної Святої Любові, адже не допустив у своє серце байдужість. Сенс їхнього життя – воля рідної землі, в ім’я якої вони боролися та жили.

Тому нехай долі моїх невигаданих героїв допоможуть наблизити зоряний час нашої дорогої України».

На відкритті виставки виступили очільник Чернігівського літературно-меморіального музею М. Коцюбинського Ігор Коцюбинський та заступник директора Наталія Коцюбинська, відомі чернігівські вишивальниці Наталія Черняк і Валентина Боровик, прекрасна солістка обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Тетяна Олійник, син якої захищав Україну і був тричі контуженим на фронті…

Відверто кажучи, я – не надто великий фахівець із вишивки, однак щиро запевняю: таку виставку варто подивитися всім чернігівцям, особливо молоді та дітям, адже це – чудовий приклад справжнього патріотичного виховання.

Сергій Дзюба

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте