«Українська стратегія» — Гройсман іде в парламент на чолі нової політсили

Вибори до Верховної Ради мають відбуватися за новим виборчим законодавством, після реформування самого парламенту та зняття депутатської недоторканності для наступної каденції.

У цьому переконаний лідер нової політичної партії «Українська стратегія» Володимир Гройсман. Він виступив за системне перезавантаження парламенту. Тільки у такому випадку нові лідери від партій «Люди важливі», «Голос» та інших якісно нових політичних сил зможуть увійти українську політику та оздоровити її. А працювати вони мають в більш ефективній системі прийняття рішень, яку для них створить нинішня Рада.

Низька ефективність Верховної Ради залишається головним гальмом змін у країні. З 35 законопроектів, визначених урядом як пріоритетні для розвитку економіки, народні депутати за рік прийняли лише одиниці. Володимир Гройсман переконаний – систему прийняття рішень в парламенті треба змінювати і відповідні зміни мають бути кардинальними. Тому першочерговим завданням «Української стратегії» – політичної сили Володимира Гройсмана, після приходу в парламент буде цілковита зміна системи управління та прийняття рішень.

«Ми маємо змінити систему прийняття рішень, ми маємо бути швидкими, мобільними і максимально якісними – ми не можемо витрачати роки на прийняття одного якогось закону. Ми маємо врешті-решт змінити систему прийняття рішень і в парламенті, і в Уряді», – звернувся до парламентарів Володимир Гройсман під час свого виступу у стінах Верховної Ради.

Результати президентських виборів засвідчили критичну потребу системних змін. Настав час змінювати парламент! Хоча, на думку Володимира Гройсмана, нинішню каденцію Верховної Ради України і є за що хвалити, втім багато реформаторських ініціатив або не знаходили підтримки залу, або впроваджувались надто повільно.

Володимир Гройсман пропонує власну модель, яка передбачає цілковите перезавантаження влади – зміну правил, нове виборче законодавство, відкриті списки, зняття депутатської недоторканості, реформу процедури роботи самого парламенту і підготовку системи стримування та противаг у всіх гілках влади.

Нові правила гри дозволять привести у систему центральної влади більше якісних людей, у тому числі й з органів місцевого самоврядування, де Володимира Гройсмана сприймають як ініціатора надважливої реформи – децентралізації влади.

«Після 21 квітня … у нас з’явилося унікальне вікно можливостей … Змінити виборчу частину і відкрити списки … Закріпити нашу реформу децентралізації. Серйозний пакет законів по європейській інтеграції … Економіка – пакет з майже 30 законів в українському парламенті. Я впевнений, що під це можна знайти більшість у Верховній Раді», – переконаний глава Уряду.

Власне, найкраще, що може зробити нинішній склад парламенту – це дійсно закріпити реформу в Конституції та ухвалити пакет законів, які забезпечать реактивне зростання вітчизняної економіки.

Втім, відкрите протистояння новобраного президента і парламенту призвело до консервування старої неефективної виборчої системи. Як відомо, новий президент не пішов шляхом співпраці з чинною Радою. Одразу після інавгурації він розпустив парламент. У свою чергу, Верховна Рада не підтримала запропоновану президентом нову схему парламентських виборів. Отже, вибори проходитимуть по-старому. Нових людей пройде не багато, а ті, що потраплять в Раду, змушені будуть працювати за старими законами. І з часом, система змінить їх не на краще.

Під час інавгураційної промови новообраний Президент Володимир Зеленський оголосив про розпуск парламенту та закликав членів уряду написати заяви про звільнення. Того ж дня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що подасть у відставку і закликав Зеленського до якнайшвидшого формування нового уряду.

«Я вважаю, що президент має негайно внести кандидатуру прем’єр-міністра і нового уряду і я вважаю, що це має відбутися у найкоротший термін», – сказав прем’єр.

На думку політичного експерта Андрія Шемця, рішення Володимира Гройсмана піти у відставку продемонструвало те, що він не з тих людей, які тримаються за крісло.

«Гройсман не тримається за крісло і чітко розуміє шлях реформ в Україні, – каже експерт. – Він перший, хто почав зміни в країні, хоча вони і не одразу були сприйняті суспільством! Однак шлях чітких і кардинальних змін в країні завжди не легкий, і Гройсман у складний час для України взяв на себе відповідальність за це! Реформи – це шлях, який треба пройти – так зробило більшість европейських країн».

Андрій Шемець також зазначає, що Уряд Гройсмана запровадив низку реформ, які чинний президент підтримає і буде продовжувати, як і новий склад Кабміну.

«Не треба рахувати політичні вподобання, треба рухатись шляхом розвитку і змін в Україні! Не політичні гасла змінюють країну, а лише рішучі і кардинальні зміни у всіх сферах», – каже експерт.

Рішення, яке прийняв Володимир Гройсман, на роботу самого Кабінету міністрів України не вплине. Нинішній склад уряду повноцінно працюватиме до призначення наступного. Як відповідальний державник Гройсман не залишить своїх обов’язків, а увесь уряд працюватиме в антикризовому режимі.

Натомість, стримування тарифів і боротьба з монополістом НАК «Нафтогаз України», важкі перемовини з МВФ і недопущення дефолту – лягають на Зеленського.

«Він своєю заявою взяв на себе всю відповідальність перед загрозами майбутнього, які є на порядку денному», – прокоментував Гройсман.

Ольга Світлична

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте