Умови реалізації виборчих прав обговорили у Чернігові

Європейські практики створення умов для реалізації виборчих прав громадян обговорили з активістами Чернігова.

Тема реалізації інформаційної компанії #ЯМаюПравоГолосу зібрала у Чернігові за круглим столом однодумців: юристів, правозахисників, громадських діячів, спостерігачів і всіх, хто цікавиться виборчою кампанією.

Аби висловити свою громадянську позицію, до Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області прийшли громадський Омбудсмен із захисту виборчих прав у Чернігівській області Олена Рогова,  виконавчий директор громадської організації «Ліга ділових та професійних жінок України» Юлія Заїка, директор громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові» Сергій Буров та керівник Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко.

Лунало багато слушних пропозицій з удосконалення виборчого процесу. Зокрема, зробити для людей з інвалідністю доступними приміщення виборчих дільниць, створити умови для ознайомлення з програмами кандидатів, якщо людина не чує або недобачає. А може варто подумати над запровадженням електронного голосування, чи залучати молодь у якості волонтерів, щоб допомогти людини в інвалідному візку скористатись свої правом голосу?

Так, дискримінаційні прояви є, особливо це стосується людей з обмеженими фізичними можливостями. І розв’язання проблем слід шукати на законодавчому рівні. Але перші кроки можна і варто вже робити на місцях.

Юлія Кебець

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте