85-ї річниця Голодомору: до українців звернувся Варфоломій

Священний синод вирішив надати автокефалію «багатостраждальній православній церкві в Україні».

Вселенський патріарх Варфоломій виступив із зверненням до українського народу напередодні 85-ї річниці Голодомору в Україні, обіцяючи допомогти у вирішенні церковних проблем за допомогою надання автокефалії українській церкві. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на сайт української православної церкви в США.

Як заявив Варфоломій, Вселенський престол вирішив надати автокефалію «багатостраждальній православній церкві в Україні, щоб вона приєдналася до повноти православ’я в єдності і внутрішньому світі». Патріарх зазначає, що неприпустима байдужість Вселенського престолу, коли український народ страждає і шукає вирішення церковних проблем, які «мучать їх протягом століть»

«Константинопольська Церква-Мати спілкується з усіма вами з тягарем на серці, в молитві згадуючи Голодомор українського народу, трагічну і нелюдську подію 1932-1933 років, коли безліч людей загинули від навмисного і жорстокого голоду», — заявив він

«Ми втручаємося, тому що це наш обов’язок — виключно на основі достовірно-церковних, всесвітніх і виключно з наднаціональних критеріїв — заради істини і традицій церкви, захисту канонічного порядку і ідентичності православ’я, завжди для урочистості тіла Христового, а не для себе і не для демонстрації світової сили або влади», — підкреслюється у зверненні.

Нагадаємо, собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату заявив, що рішення Константинополя стосовно українського церковного питання «не має ніякої канонічної сили» і відмовився участь у створенні автокефальної церкви.

Раніше архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков Іова (Гечі) заявив, що єдина автокефальна церква після отримання томосу буде називатися Православна церква в Україні.

Ще цікаві публікації

Залиште свій коментар

Дякуємо за Вашу думку