ВР вкотре спробує розглянути важливі для децентралізації законопроекти

Протягом усього 2016 року Верховна Рада України неодноразово відкладала або провалювала голосування надважливих для прискорення децентралізації та процесу об’єднання територіальних громад законопроектів, яких вимагають самі громади, підтримують експерти, Уряд, а також профільний парламентський комітет. Цього тижня народні депутати мають змогу таки віддати борг реформі.

Проектом розкладу засідань Верховної Ради на цей тиждень передбачено у найближчий четвер, 9 лютого, розгляд у другому читанні таких законопроектів:

№ 4772 – щодо добровільного приєднання територіальних громад. Головною метою цього проект закону є врегулювання порядку добровільного приєднання до вже утворених об’єднаних територіальних громад.

№4742 – щодо статусу старости села, селища. Законопроект встановлює статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності тощо.

№4110 – щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів. Передбачає, що набуттю повноважень сільським, селищним, міським головою має передувати його реєстрація відповідною територіальною виборчою комісією.

№ 2489 – про службу в органах місцевого самоврядування. Законопроект покликаний забезпечити рівний доступ до служби в органах місцевого самоврядування (ОМС), підвищити престижність служби в ОМС, мотивацію місцевих службовців до розвитку громад та власного розвитку.

Також до порядку денного сесії народні депутати спробують включити проект закону щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів (№5520). Цей законопроект встановлює послідовність дій в процесі створення об’єднаних територіальних громад у разі розташування місцевих рад, що увійшли до об’єднання, на територіях різних районів або у випадку об’єднання громад навколо міст обласного значення. Очікується, що з його прийняттям Центральна виборча комісія призначить перші місцеві виборів у низці таких об’єднаних громадах, які чекають на це вже більше року.

Нагадаємо, 19 січня Верховна Рада вже включала до свого порядку денного розгляд зазначених питань, але тоді у парламентській залі не вистачило депутатів навіть для початку розгляду цих законопроектів.

Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте