Встановили на багатоповерхівку один прилад обліку тепла? Платіть більше!

Після встановлення приладів обліку теплопостачання, мешканці Чернігова стали платити удвічі-тричі більше грошей.

Ще наприкінці минулого року в деяких житлових будинках по Проспекту Перемоги (№ 81, 82, 83, 84)  в м.Чернігові встановили загальнобудинкові лічильники обліку теплопостачання.

Та коли споживачі тепла отримали квитанції, то були ошелешені – тільки за січень цього року в розрахункових документах нараховані суми в 2-3 рази вище ніж в грудні, в середньому 2500-3000 грн за 3-кімнатну квартиру.

Тож мешканці звернулися до свого представника − депутата Чернігівської міської ради Віктора Тарасова, аби він посприяв у вирішенні цього питання, тобто допоміг з`ясувати чому одразу після встановлення лічильника суми в квитанціях стали удвічі-тричі більшими.

У свою чергу Віктор Тарасов ініціював створення комісії, до якої увійшли як мешканці будинків, так і представники організації (ТОВ «ТЕХНОВА»), що забезпечує теплопостачання до помешкань жителів міста.

Чомусь мені здалося, що комісія створена задля окозамилювання, аби заспокоїти людей і дотягнути без протестів до закінчення опалювального сезону, а потім, як завжди, якось вже буде…Принаймні, у мене склалося така, нехай і  суб’єктивна думка.

А взагалі встановлення загальних лічильників на багатоповерховий будинок, як і по газу, споживанню води, так по теплу, є найгрубішим порушенням елементарних прав споживачів, через що у людей справедливо виникає обурення вже не тільки на дії монополістів, а й таким чином підривається віра до влади та держави. Не може існувати  така ситуація, коли один мешканець повинен відповідати за дії іншого, це називається загоном людей, як овець, у стійло або отару. Створення ОСББ – це і є якраз той негативний винахід людства, який, впевнений, досить довго не проіснує, бо він суперечить здоровому глузду і всім нормам людського співжиття. З подібною колективщиною радянська людина  вже стикалася – нічого доброго з того не вийшло.

Владні інституції у нормальних країнах усувають перешкоди та створюють умови для нормального співжиття своїх громадян, а не так як у нас – встановлюючи загальні лічильники (один на всіх), встромляють палки в колеса, аби гірше було, головне – набити власні кишені, використовуючи будь яку можливість.

Сергій Вітер

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте