Визнання фактів народження та смерті на непідконтрольних територіях

З метою захисту прав та законних інтересів громадян, які проживають на тимчасово окупованій Росією територій України або внутрішньо переміщених осіб спрощено судовий процес розгляду заяв про встановлення фактів народження та смерті осіб на тимчасово окупованій території, скорочено строки розгляду цієї категорії справ.

Про це розповідає Оксана Следовська, головний спеціаліст відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області.

Відповідно до статті 257-1 Цивільного процесуального кодексу України заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини, а заява про встановлення факту смерті – родичами померлого або їх представниками.

Наразі такі заяви можуть бути подані до будь-якого суду за межами тимчасово окупованої території України незалежно від місця проживання заявника.

Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

Ухвалене судом рішення підлягає негайному виконанню, тому його копія видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.

Звертаємо увагу громадян, які потребують допомоги в отриманні легальних українських документів щодо державної реєстрації народження або державної реєстрації смерті.

Необхідну консультацію з питання встановлення судом факту народження або факту смерті та зразок відповідної заяви до суду можна отримати звернувшись до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану за межами тимчасово окупованої території України незалежно від місця проживання заявника.

Оксана Следовська, м. Чернігів

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте