Як захистити велосипед від крадіжки — лайфхаки від поліції Чернігова

Крадіжки велосипедів — сезонний злочин. Тільки-но сходить сніг, чернігівці пересідають на залізних коней та стають потенційними «клієнтами» крадіїв аж до самих морозів. Поліція Чернігова зауважує, що наразі спостерігається пік велосипедних крадіжок.

Зловмиснику набагато легше викрасти велосипед, ніж машину. А поліції, навпаки, знайти велосипед важче за викрадене авто. Велосипед не має реєстрації, він мобільніший та легко піддається зміні дизайну. Злодії можуть викрасти дорогий велосипед і в той же день продати його з рук за тисячу гривень.

Тому є резон вести мову одразу як про правила захисту велосипедів, так і про ставлення інших містян до крадіжок. Купуючи велосипед за безцінь у форматі «тут і зараз», наші співвітчизники мають не власну вигоду шукати, а дзвонити до поліції, щоб дізнатися, чи не вкрали часом дану річ.
Влітку велосипеди в Чернігові крадуть ледь не щодня. При чому зазвичай займаються цим безробітні наркозалежні особи, які неодноразово притягалися до кримінальної відповідальності.

Як розповідає начальник Чернігівського відділу поліції підполковник Володимир Реберг, нещодавно правоохоронцям вдалося вийти на слід чоловіка, який має причетність до викрадення як мінімум трьох велосипедів.

Зловмисник за допомогою інструментів перекушував троси, сідав на велосипед та їхав геть. Момент крадіжок зафіксували камери зовнішнього відеоспостереження, що й допомогло знайти 45-річного лиходія.

Як уникнути крадіжки велосипеда. 10 лайфхаків від поліції:

1. Насамперед майте під рукою фотографію свого велосипеда, його серійний номер, особливі прикмети. Зберігайте документи та касові чеки. Це допоможе знайти залізного коня в разі крадіжки, а також довести, що велосипед справді ваш.
2. Не залишайте велосипед у під’їзді, на балконі загального користування та у тамбурі, адже його можуть забути закрити сусіди.
3. Якщо маєте залишити велосипед надовго — зніміть ланцюг. Це відніме час у вас, а також відіб’є охоту в потенційного крадія.
4. Завжди возіть із собою велозамок та пристібайте залізного коня навіть якщо пішли в магазин на кілька хвилин. Практика показує, що цього вистачить аби зловмисник сів на велосипед та чкурнув якомога далі.
5. Якщо ви катаєтесь на велосипеді зі знайомими, то в магазин краще ходити по черзі. Така охорона надійніша за будь-який велосипедний ланцюг.
6. Використовуйте лише якісні засоби проти крадіжок: краще переплатити, ніж залишитися без велосипеда. Дешеві троси перекусити злодієві — раз плюнути. 7. Велосипед також можна оснастити GPS, який допоможе встановити його місцеперебування.
8. Пристібайте байк не лише рамою, а й переднім колесом.
9. Застрахуйте велосипед від крадіжки.
10. Якщо ви бачите, що хтось, намагається вкрасти чийсь велосипед, не залишайтеся байдужими. Зніміть це на телефон та запитайте: «Це ваш велосипед?». Якщо маєте сумніви у правдивості наданої інформації – дзвоніть в поліцію по номеру «102».

Поліція Чернігівщини нагадує, що дії зловмисників підпадають під санкцію статті 185 Кримінального кодексу України — крадіжка. Це карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте