З червня у заказнику «Заячі сосни» стартують санітарні заходи

На території ботанічного заказника місцевого значення «Заячі сосни», що входить до регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» на Чернігівщині, з середини червня стартують санітарні заходи.

Потреба у їх невідкладному проведенні викликана стрімкими темпами поширення верхівкового короїда та заходами безпеки для відпочивальників у парку. З масштабами враження соснових насаджень небезпечним шкідником дирекція парку та представники ДП «Ніжинське лісове господарство» ознайомили представників громадськості, ЗМІ, депутатського корпусу та місцевих органів влади.

Небезпечний шкідник – верхівковий короїд – вражає соснові насадження. Дістався він і заповідних територій. Щоб визначити масштаби враження соснових лісів спеціалісти державної спеціалізованої установи «Київлісозахист» разом із представниками Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА провели лісопатологічне обстеження.

«Лісопатологічне обстеження провели 18 травня, – каже директор РПЛ «Ніжинський» Сергій МЕЛЬНИКОВИЧ. – Додатково 24 травня адміністрація Парку, представники ДП «Ніжинське лісове господарство», разом із комісією науково-технічної ради РЛП «Ніжинський» (у складі науковців НДУ ім. Миколи Гоголя) провели огляд вражених короїдом ділянок».

До спільного огляду запросили і місцевих журналістів, представників громадськості, депутатського корпусу та місцевих органів влади.

Оглянувши вражені ділянки, та, ознайомившись з висновками спеціалістів, комісія визнала доцільність проведення запланованих санітарних заходів. Боротися з верхівковим короїдом почнуть із середини червня за допомогою вибіркових санітарних рубок.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте