За антидержавні заклики отримав два роки

Прокуратурою Чернігівщини підтримано державне обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом умисного розповсюдження матеріалів із публічними закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу та до захоплення державної влади (ч. 2 ст. 109 КК України).

Про це повідомили в прокуратурі Чернігівської області.

У судовому засіданні прокурор надав беззаперечні докази, що обвинувачений публічно закликав до насильницького захоплення державної влади.

Розповсюджував такі заклики винний за допомогою спеціально створених у соцмережі «Однокласники» двох акаунтів.

Вироком Деснянського районного суду м. Чернігова обвинуваченого визнано винуватим у вчиненні інкримінованого злочину та призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі з іспитовим строком.

Прокуратура не погодилася з ухваленим вироком в частині призначеного покарання, у зв’язку з чим відстоюватиме свою позицію щодо призначення обвинуваченому реальної міри покарання в апеляційному суді.

До теми. Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій — караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той же строк (ч. 2. статті 109 Кримінального Кодексу України)

Безперечно, умовах ведення війни, у тому числі інформаційної, навіть дописи в соціальних мережах можуть викликати прискіпливу увагу правоохоронців. І це логічно! Адже, хоча Конституція України гарантує свободу слова, політичних поглядів та переконань, втім вони не мають суперечити іншим нормам законодавства. Ця конституційна норма і стає вирішальною.

Кримінальний кодекс України встановлює відповідальність за публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а так само – за розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій. Якщо дії особи мають спонукальний характер та закликають до вчинення дій, скерованих на шкоду інтересам держави, то у такому випадку це є злочином, передбаченим ст. 109 Кримінального кодексу України.

Ще цікаві публікації

Залиште свій коментар

Дякуємо за Вашу думку