За Україну, за її волю! На Ічнянщині вшанували патріота

За Україну, за її волю!

Днями відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь борця за незалежність України, підхорунжого полку Чорних запорожців армії УНР Миколи Мезенцева, котрий народився 120 років тому в Качанівці Ічнянського район. Дошку відкрито на будівлі Петрушівської сільради, якій адміністративно підпорядковується Качанівка. Окремий захід, який складався з доповідей про життєвий шлях Миколи Мезенцева та концертної програми, було проведено у Будинку культури в Парафіївці (села Качанівка та Петрушівка розташовані на території Парафіївської ОТГ).

У заходах взяла участь делегація ГО «Українська Ініціатива»: керівник Юрій Косенко (виступив із доповіддю про життя Миколи Мезенцева), Ольга Тимчишин, голова Ічнянської районної ради Григорій Герасименко та Віктор Власко. Заходи було підтримано Департаментом культури і туризму, релігій та національностей Чернігівської ОДА, від імені якого з вітальною промовою виступила Лариса Латіна, та представником Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергієм Бутком, котрий розповів присутнім про полк Чорних запорожців армії УНР.

Організатором патріотичних заходів став керівник Чернігівської обласної організації Народного Руху України Микола Череп.

Сергій Квітницький

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте