Завдяки медичній реформі лікарі отримують гідну зарплату

Започаткована в минулому році Урядом Гройсмана реформа системи охорони здоров’я докорінно змінює не тільки принципи фінансування галузі, а й якість послуг, які вона надає. Одним із результатів системних змін, які зараз проходять в галузі охорони здоров’я, стало зростання заробітних плат лікарів на первинній ланці надання допомоги у 2-3 рази.

«Система охорони здоров’я в Україні десятиліттями недофінансовувалася та не змінювалася,—говорить прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. — Нам ще працювати й працювати, щоб відродити українську медицину. Ми вже зробили перші кроки, але попереду ще багато роботи».

У 2018-му році розпочалося реформування первинної ланки медицини. Завдяки цьому нас з’явилася можливість вільно обрати лікаря, який лікуватиме всю родину, спостерігатиме за дітьми змалечку, знатиме наш спосіб життя, проводитиме профілактичні огляди і розумітиме, як нас краще лікувати. І це без жодних прив’язок до місця проживання чи «прописки».

Пацієнт підписує зі своїм лікарем декларацію на обслуговування, а держава платить саме за нас гроші медзакладу, де цей лікар працює. Так реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Гроші пішли за пацієнтами до амбулаторій сімейної медицини, і заклади, що приєднались до реформи, вже отримали збільшене фінансування від держави.

Змінилась ситуація і для самих лікарів – вони почали отримувати гідну зарплату за свою роботу. Лікар, в якого багато пацієнтів, отримує більший дохід. Тож він зацікавлений в тому, щоб ви залишались його пацієнтом, а значить надаватиме більш якісну медичну допомогу.

«Для лікарів, це в першу чергу, змінилась заробітна плата- говорить головний лікар Корюківського центру первинної медико—санітарної допомоги Світлана Лещенко. —Вона виросла в два з половиною рази. Якщо раніше лікарі у нас отримували ну 5 тисяч гривень це найбільше, може 5 з половиною, то зараз отримують від 12 до 16 тисяч, залежно від кількості заключених декларацій».

В цьому році медичні інновації торкнуться одразу кількох сфер.

По-перше, з квітня за програмою «Доступні ліки» працюватиме послуга електронного рецепта. Купити ліки можна буде у будь-якій аптеці, яка працює в програмі, – без прив’язки до місця проживання пацієнта та місця знаходження аптеки. Гроші за ліки надійдуть у конкретну аптеку. Також збільшиться перелік ліків, які можна буде купити за цією програмою.

Програму «Доступні ліки» було запроваджено Урядом ще у 2017 році. Завдяки їй люди з хронічними захворюваннями можуть їх отримати в аптеці безкоштовно або із невеликою доплатою. Це понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету 2 типу, 59 з них – безкоштовно.

По—друге, з літа працюватиме програма низки безкоштовних досліджень – за направленням лікаря.

До цієї програми увійдуть 54 медичні послуги: аналізи, інструментальні та ендоскопічні дослідження (разом з ендоскопічним оперуванням). Також УЗД, рентген, мамографію можна буде зробити безкоштовно. Єдина умова – направлення вашого лікаря.

По—третє, реформа екстреної медицини. В цьому році Уряд розпочне модернізацію диспетчерських служб. Працівники служби отримають нові знання екстреної допомоги, новий транспорт і обладнання, а також нову зарплату. Спочатку реформа екстреної медицини відбуватиметься в режимі пілотних проектів, а потім цей досвід буде поширено на всю країну.

Також з 2017 року Уряд розпочав розбудову мережі центрів кардіо-судинної хірургії – щороку виділяються гроші на закупівлю 13 ангіографів для їх оснащення. За допомогою цього обладнання буде врятовано життя тисячам людей, що страждають на серцево-судинні захворювання. І вже за три роки в країні буде відкрито 39 нових кардіоцентрів ,де кожна людина зможе отримати там допомогу цілодобово, а люди з гострим інфарктом міокарду – безкоштовне обстеження та стентування.

«Я не обіцяю дива всім та одразу,—говорить Володимира Гройсман —Так не буває. Але я впевнений, поступово ми зможемо зробити життя у нашій країні кращим».

Плюс цього року завершується будівництво «ОХМАТДИТу». Минулого року було запущено роботу нового – діагностичного – корпусу, і вже понад півтори тисячі маленьких пацієнтів пройшли там обстеження та отримали лікування. До кінця цього року буде добудовано другу чергу лікарні. Вдвічі більше дітей зможуть отримати високоспеціалізовану допомогу.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте