Збільшення тривалості життя людей повинно стати головним у медреформі

Справжня медична реформа має базуватись на автономізації медичних закладів, оплаті за послуги, а не фінансування закладів та обов`язковому державному медичному страхуванні.

Основним принципом медреформи має стати створення якісної та безоплатної для людей медицини, а головним критерієм її ефективності – збільшення тривалості життя людей. Про це повідомила у своєму Facebook голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Ольга Богомолець

Вона акцентувала увагу на тому, як саме має відбуватись медична реформа – в інтересах кожного громадянина України.

«Я проти впровадження платної медицини, проти безпідставного закриття лікарень та скорочення лікарів, проти знищення швидкої допомоги. Натомість – за справжню медичну реформу, спрямовану на покращення доступності та якості медицини, а також зменшення захворюваності й смертності, за збільшення тривалості якісного щасливого життя українців», – наголосила політик.

Голова комітету ВР з питань охорони здоров’я нагадала, що саме вона є ідеологом реформування медицини. В рамках цього реального реформування Ольга Богомолець є автором закону, яким впроваджено принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

«Цей закон підтримали представники всіх політичних сил. Він мав запрацювати з листопада 2017 року, але МОЗ не підготувало нормативну базу для своєчасного початку його роботи. Автономізація медичних закладів відбулася лише частково, принцип «гроші йдуть за пацієнтом» на вторинному і третинному рівні не впроваджено, зате Національну службу здоров’я, яка консолідує в одних руках понад 100 мільярдів гривень і обходиться державі у 200 мільйонів – створено якнайшвидше», – заявила народний депутат.

Вона впевнена, що задля повноцінного фінансування життєво важливих послуг медичній галузі потрібні додаткові 100 млрд гривень.

«Комітет з питань охорони здоров’я неодноразово звертався до МОЗ та до Уряду з проханням передбачити видатки на охорону здоров’я в бюджеті на 2018 рік на рівні не менше 5% ВВП при потребі у 7%. Але МОЗ погодилося лише на 3,5%. Це означає, що «гроші підуть лише за обраними». А саме – лише за 27% зі 100 тисяч онкохворих, за 30% з 500 тисяч хворих на серцево-судинні хвороби (інфаркти та інсульти)», – повідомила голова профільного парламентського комітету.

Задля забезпечення хворих і системи охорони здоров’я коштами Ольга Богомолець також розробила законопроект про загальнообов’язкове державне медичне страхування, яке буде здатне покрити життєво важливі потреби громадян в якісних і безоплатних медичних послугах.

«Для отримання необхідних додаткових 100 мільярдів гривень, що дозволить профінансувати людям життєво важливі послуги, внески мають становити близько 300 гривень на місяць. За недієздатних платитиме держава, за працівників – роботодавець, а самозайняті платитимуть самі за себе. Але і цей законопроект блокується в парламенті лобістами МОЗ», – звернула увагу політик.

При цьому, на її думку, єдиною метою так званої «медреформи» стало створення вищезгаданої Національної служби здоров’я, яка «буде живитись на життях людей». Бо, підкреслила нардеп, жодних інших кроків, які б дійсно покращували ситуацію в медицині, зроблено не було.

«Темпи скорочення населення зростають, десятки тисяч медиків тікають за кордон, колективний імунітет знижується, доступність та якість медичних послуг падають. Я звинувачую МОЗ у бездіяльності, в саботажі реформ, у маніпуляціях та брехні. Політика МОЗ веде Україну до вимирання. А нам потрібна справжня реформа, заради людей і задля людей. За це я борюся і зупинятися не збираюся. Я – медик у шостому поколінні, і знищувати українську націю та розвалювати сферу, якій присвятив своє життя весь мій рід, невігласам не дозволю», – завершила Ольга Богомолець.

Нагадаємо, 3 квітня профільний парламентський комітет більшістю голосів визнав роботу Уряду в частині охорони здоров’я незадовільною та схвалив проект постанови Верховної Ради №5642 про звернення до Кабміну щодо звільнення Уляни Супрун з посади в.о. міністра охорони здоров’я. Голова комітету Ольга Богомолець нарахувала щонайменше десять причин для відставки Супрун.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте