Звалище відпрацьованих ртутних ламп ліквідували на Чернігівщині

Люмінесцентні лампи є одним із різновидів енергозберігаючих ламп, що мають певні переваги в процесі експлуатації. Однак, їх утилізація після використання є вкрай важливою для охорони навколишнього природнього середовища, оскільки вони працюють за рахунок парів ртуті, які при потраплянні у повітря у великих кількостях можуть шкодити як природі, так і здоров’ю людей.

Нещодавно ми повідомляли про випадок несанкціонованого розміщення близько 1500 люмінесцентних ламп біля с. Кіпті Чернігівського району, залишених невідомими особами в адміністративних межах Кіптівської територіальної громади.

Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області було направлено вимогу до органу місцевого самоврядування щодо негайного переміщення ламп в спеціально облаштоване місце з подальшою їх утилізацією, та передано правоохоронцям усі необхідні матеріали для встановлення осіб порушників.

На сьогодні Кіптівською сільською радою вжито невідкладних заходів щодо ліквідації несанкціонованого звалища небезпечних відходів – відпрацьованих ламп, які містять ртуть. Забезпечено вивіз небезпечних відходів з метою їх подальшої утилізації (знешкодження).

Наразі вчиняються процесуальні дії для проведення розрахунку збитків за засмічення земель відходами.

Марія Плетінь

Схожа публікація: ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНІ ВІДХОДИ, ЩО МІСТЯТЬ РТУТЬ, ВИЯВИЛИ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте