Про поведінку під час надзвичайних ситуацій розповідали у Ніжині
Світ навколо нас не зовсім безпечний. Тому напередодні шкільних канікул у Ніжинській ЗОШ I-III ст. №4 пройшов Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.
До учнів 5-8 класів завітали бібліотекар юнацького абонементу Ніжинської міської центральної бібліотеки Ріпа Світлана та Ярош Вадим Леонідович-керівник кадрів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області. Представила гостей заступник директора з навчально-виховної роботи Пулінець Олена Григорівна.
Як відомо, більшість екстремальних ситуацій виникає по необережності чи легковажності. Чи можна вберегтися у повсякденному житті від різних неприємностей? Так, вважає Ярош В.Л., якщо притримуватися деяких правил поведінки у побуті. Насамперед треба не забувати про правила енергобезпеки. Не залишайте електроприлади без нагляду, не торкайтеся їх вологими руками, щоб вас не вдарило електрострумом. Якщо виникла пожежа, користуйтеся засобами пожежогасіння. Правильно себе поводьте, якщо опинилися у приміщенні під час пожежі.Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. Не дозволяйте меншим братикам і сестричкам гратись із сірниками, свічками, гасовими лампами. Поясніть їм, що це небезпечно. За допомогою слайдів Вадим Леонідович розповів школярам про першочергові дії при електроураженні, під час пожежі, діях при знахідках вибухонебезпечних предметів. На території Чернігівської області ще знаходять боєприпаси часів Другої світової війни, із зони АТО завозять сучасні засоби ураження. Все це повинні знешкоджувати спеціалісти.
-Ні в якому разі не чіпайте підозрілий предмет,-застерігає Ярош В.Л.-Повідомте про нього у службу порятунку по номеру 101, або у міліцію-102. Про всі небезпечні знахідки необхідно відразу інформувати місцеві органи влади, військомат.
Побутові газові прилади- теж зона ризику. Тут причиною пожеж може стати порушення герметичності, витік газу. Тому при наявності запаху газу в приміщенні не можна запалювати сірники, вмикати електроприлади-станеться вибух. Потрібно негайно викликати аварійну службу газового господарства за номером 104. Кожен день ви йдете до школи, переходите проїжджу частину. Перш ніж зробити крок на автодорогу, переконайтеся у відсутності транспортних засобів, що наближаються. Краще користуватися пішохідною «зеброю». Звертайте увагу на світлофори.
Небезпечними можуть бути і хворі на сказ тварини. Поява диких тварин у населених пунктах, особливо вдень, страх свійських тварин перед людиною-одна з характерних ознак захворювання на сказ. Заразитися можна через укуси, подряпини, пошкодження на шкірі, потрапляння вірусу сказу на слизові оболонки. Місце укусу треба негайно промити мильною водою, змазати йодом навколо рани. І відразу звернутися за допомогою в медичну установу. Період від зараження до виникнення захворювання у людини триває від 2 тижнів до 6 місяців. Закріпили отриманні дітьми знання учбовим фільмом «Основні небезпеки у побуті».
Наталія Старінко, бібліотекар Ніжинської ЦБС