Знищення лісів на Чернігівщині – проблема не регіональна, а національна
На Чернігівщині кілька останніх років нещадно знищують ліси, дібралися вже й до дубів. Безсовісні ділки-підприємці ігнорують усілякі норми людського співжиття, а про правові приписи годі взагалі вести мову. Вони використовують кожну правову прогалину, щонайменшу можливість аби досягти своєї мети – отримати надприбутки, а що майбутнім поколінням дістанеться – їх взагалі це не турбує.
Представники громадських організацій Чернігівщини вимушені бити на сполох, адже браконьєри після масових вирубок лісу залишають за собою площі, які не засаджують молодняком, в результаті чого ці оголені місця заростають чагарниками та непролазними колючими хащами.
Правоохоронці сьогодні не ведуть реально активних дій проти вирубки лісу, бо й самі зацікавлені у такому прибутку, адже відомо, що багато підприємств, як дрібних так і більш солідних, контролюються або ж очолюються правоохоронцями – колишніми і нинішніми. Повідомляють про факти, коли після незаконної вирубки лісових площ, техніка, завантажена лісом, супроводжується до призначеного пункту у супроводі поліцейських авто.
Громадські активісти, як то «Вільні люди», «Самооборона Чернігівщини» та інших організацій вже пробували самі вести непримиренну боротьбу з нечесними особами і затримували їх. Але ж, і то вже не дивина, такі правопорушники беруть верх, бо знають – ніхто по-справжньому їх не покарає. Така безкарність не може, а точно, призведе до ситуації, коли Полісся перетвориться в безлісся.
Про це 6 червня 2016 р. говорили під час круглого столу «Лісове багатство Чернігівщини – потреба захисту» екологи, представники прокуратури, суду, облдержадміністрації, депутати обласної та міської рад, громадських формувань.
Численні приклади безкарності свідчать про те, що в області є зацікавлені особи у свідомому й навмисному знищенні лісових насаджень, а також лісосмуг заради власного збагачення через незаконний прибуток.
Складається враження, що в області навмисно не виконуються належним чином рейди працівників лісового господарства, поліції та інших структур.
А відтак, при відсутності дієвого контролю, незаконна вирубка дерев продовжується.
Учасники заходів за результатами круглого столу вирішили напрацювати конкретні пропозиції та надати народним депутатам для якнайскорішого прийняття змін до Адміністративного та Кримінального кодексів України.
Так співпало, що «екологічний» круглий стіл відбувався тоді, коли в області працював представник Президента з екологічних питань.
Він зазначив, що глава держави знає про цю проблему, яка є нині не лише регіональною, а вже стала всеукраїнською. А тому Президент доручив відповідальним посадовцям активно проінспектувати регіони і в стислі терміни надати дієві пропозиції для прийняття нагальних рішень, у тому числі і на законодавчому рівні.