Відзвітуватися — не означає зробити справу, або Наміри Уряду нікчемні

Після того, як Уряд зобов`язав стратегічно галузеві компанії-монополістів поставити всюди лічильники споживання тепла, газу, води, останні швидко зорієнтувалися — встановили всупереч здоровому глузду і  нормам Основного Закону — Конституції, прилади обліку. Адже не може один споживач відповідати за дії іншого. 

Споживачі страшенно обурюються на безпосередні дії монополістів, коли вони встановлюють лічильник на весь будинок, а не в кожну квартиру. Адже чому одна людина повинна сплачувати свої кошти за спожитий газ, воду, тепло іншими особами? Це ж зрозуміло, що дехто буде економити, а дехто — ні. Хтось і консервацією займається, і може вмикатиме газові прилади для обігріву квартирної площі, а, можливо, хтось ще й самогон виготовлятиме… А що вже говорити про незареєстрованих осіб (не прописаних), які проживають у квартирах, де одна людина лише зареєстрована, і спалюватимуть газ, витрачатимуть воду безконтрольно. Чому за них інші люди повинні платити? У ПАТ «Чернігівгаз» порекомендували навіть “здавати” сусідів, якщо вони витрачають у надлишку газ. Отак, чого доброго, і до 37-го року можемо повернутися.

Тим не менше, днями Президент підписав Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». 

Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» – третій з законодавчого пакету з енергоефективності підписаний Президентом України Петром Порошенком. Необхідний і важливий крок до зменшення енергоспоживання та сплати за комунальні послуги для кожної української родини. Про це заявив на своїй сторінці у FB Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Мета закону – перехід на 100% облік споживання теплової енергії, гарячої та питної води за допомогою лічильників, що вже не дозволить перекладати на українські родини наднормативні втрати монополістів і закладе принцип, згідно з яким кожен буде оплачувати тільки ті обсяги комунальних послуг, які він фактично спожив. Обліковувати, значить управляти!», – підкреслив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр зазначив, що відсьогодні для операторів зовнішніх інженерних мереж почався відлік часу для встановлення будинкових лічильників обліку тепла, гарячої та холодної води там, де вони відсутні. Тож встановить лічильники постачальник послуг.

«Останній зобов’язаний встановити будинкові лічильники тепла протягом року, будинкові лічильники гарячої та питної води для нежитлових будівель протягом одного року, а для житлових будівель – протягом двох років. Якщо він цього не зробить, на нього, а не на споживача, накладатимуться штрафні санкції», – розповів Зубко.

При цьому, у споживача залишається право самостійно купити лічильники, надавши їх для встановлення, або самостійно обладнати свій будинок обліком. Після встановлення лічильника монополіст буде виставляти споживачу рахунки лише за реально спожиті ресурси.

Ну, залишається подякувати урядовцям хоча б і за це, бо раніше купляти газовий лічильник десь на стороні, наприклад, не у ПАТ “Чернігівгаз”, а в якійсь іншій компанії категорично не можна було — не підключали і вимагали придбати лише у них.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте