Як українські десантники воюють з ворогом-агресором
Про бойові будні та рейди в тил ворога розповідає розвідник десантно-штурмової бригади.
Перший день весни 2014 року. Субота. Довгоочікуваний вихідний після двотижневого відрядження. Розвідник однієї з бригад ВДВ Віктор заходить додому. Але всього за кілька хвилин домашній затишок перериває дзвінок: «Негайно в частину!» І Віктор уже в таксі, підганяє водія, бо його командир не любить запізнень. «Усім підготуватися до виїзду! Можливе десантування!» — рубає долонею повітря командир у казармі. Віктор розуміє: назріває щось серйозне…
Тепер розвіднику важко повірити, що минуло вже більше як три роки війни. За цей час змінилося не тільки місце його служби. Змінилося саме життя. Найгірше те, що власного дому він тепер не має. Адже родом він із тимчасово окупованої Горлівки…
2 серпня — День високомобільних десантних військ Збройних Сил України
За спеціальністю Віктор — розвідник. Про більшість своїх виконаних завдань він не має права розповідати. Але про те, що їх він виконав успішно, свідчать його бойові нагороди. Не свідчитимуть вони лише про його фронтовий фарт, бо із найважчих боїв виходив неушкодженим до прикрого дня в «нудному» позиційному протистоянні.
Віктор тоді не хотів їхати в шпиталь, але медики категорично наполягали на госпіталізації. Довелось підкоритися. Протягом тижня йому зробили кілька операцій і залишили на місяць у шпиталі для відновлення. Але на вимушеному дозвіллі думки десантника були про одне: як чимскоріше повернутися на фронт до побратимів.
Віктор гадає, що, не зважаючи на поранення, йому знову пощастило, адже осколки не зачепили жодного життєво важливого органа.
Найінтенсивнішим із військової точки зору для Віктора був 2014 рік. Довелося багато де побувати: Карачун, Савур-Могила, Петровське, Степанівка…
Віктор брав участь і в рейдах у тил ворога на велику глибину, побував у місцинах за кілька кілометрів від українсько-російського кордону. Деякі планові кількаденні виходи не раз перетворювалися на місячні рейди.
Розвідник пригадує ще один важкий фронтовий епізод. Під час передислокації з Кривої Луки його бійці як завжди вели колону в головному дозорі. Щойно вони перетнули міст через річку, як у перший БТР влучив ворожий РПГ. Віктор їхав у другому бронетранспортері, тому разом із двома товаришами миттєво кинувся рятувати поранених. Ворог гатив з усіх боків, проте десантники, відстрілюючись, продовжували витягувати «трьохсотих». Утрьох вони тоді винесли шістьох поранених побратимів.
Узагалі Вікторові хотілось би забути майже всі події трьох років війни, крім фронтової дружби, яка назавжди залишиться в його серці. Коли ми з ним розставалися, він раптом узявся за мобільник: «Щось я давно Сергієві не телефонував…»
Олександр ОЛЕХНОВИЧ