Як працює депутатська рада Чернігівщини. Компетентна думка
Минулого тижня відбулась десята сесія Чернігівської обласної ради. Наше видання висвітлювало це питання. Що думає про діяльність представницької інституції Чернігівщини Арсен ДІДУР, заступник голови Чернігівської обласної ради? Про це ми його і запитали.
– Арсене Володимировичу, ви, як заступник голови облради, задоволені роботою депутатського корпусу?
– Робота обласної ради – достатньо конструктивна. Це така структура, що потрібно постійно знаходити консенсус, компроміс, і нам це вдається. Бо всі фракції обласної ради цілком усвідомлюють, що вони працюють для своїх виборців. А облрада діє саме в інтересах жителів Чернігівщини, це – головне! Тому я задоволений роботою депутатського корпусу. Вважаю, що депутати – достатньо активні, небайдужі, може, дехто – ще не настільки досвідчений, як було раніше, в попередніх скликаннях. Але, мені здається, що на нинішньому етапі державотворення України – це, навпаки, позитив. Що стосується нашої взаємодії з облдержадміністрацією, вважаю, що голова ОДА Валерій Куліч знайшов ту модель стосунків з обласною радою, де ті інструменти, через які ми працюємо (рішення сесії, рекомендації комісій), – беруться виконавчою владою до уваги і максимально відпрацьовуються.
– І в результаті цього всього є реальні досягнення!
– Так. Перше, це – дороги. Ви ж бачите, що така злагоджена робота дає змогу перевиконувати митні плани, і за рахунок цього фінансується дорожній фонд. Тобто передусім ремонтуються дороги загальнодержавного значення, а також дороги, які найважливіші для Чернігівщини. І я думаю, що центральні дороги будуть найближчим часом відремонтовані. А щодо доріг місцевого значення, то тут потрібно, аби у нас завершилася реформа – децентралізація, і відбулися всі вибори в об’єднаних територіальних громадах, щоб вони все-таки підключали свої бюджети і брали участь у цьому процесі. Адже, на мою думку, має бути співфінансування дорожнього фонду та об’єднаних громад, і кошти з обласного бюджету.
– Вагоме досягнення – і робота нашого агропромислового комплексу!
– Безперечно. Перший мільйон тонн зерна уже намолочено. Хотілося б, звісно, аби було намолочено не мільйон ранніх зернових, а два-три мільйони. Бо ми, очевидно, вийдемо на показники минулого року. Тобто вал зерна буде більше трьох мільйонів тонн. Однак це ж додадуться кукурудза, соняшник – експортні культури, які практично не впливають на добробут наших людей. А от ранні зернові – це все-таки їх переробка і внутрішнє споживання. Тому хотілося б, щоб експорт і внутрішнє споживання було приблизно порівну – 50 на 50.
– А як щодо лісового господарства?
– Вважаю позитивом і зміни в нашому лісовому господарстві – це вже не та корумпована структура, яка була раніше! Туди прийшли професіонали, нові люди. Думаю, велика заслуга керівництва області, що вдалося відстояти своїх висококваліфікованих фахівців, які живуть на Чернігівщині.
– Як із соціальним захистом населення?
– У цьому питанні хотілося б мати кращі показники. Але все залежить від можливостей обласного бюджету. Матимемо нинішнього року позитивні результати в економіці, то будуть і додаткові кошти на соціальну сферу. Все ж взаємопов’язано! Наразі робимо, що можемо. От на цій сесії розглядаються конструктивні, позитивні зміни в програмі підтримки учасників АТО… А на Кабмін та Верховну Раду буде відправлено звернення, щоб на рівні держави ухвалили нарешті дуже важливе рішення – бійці добровільних батальйонів неодмінно мають бути прирівняні в статусі до учасників АТО. Безперечно, це – справедливо!
Цікавився Сергій Дзюба
Дізнавайтеся більше про роботу Чернігівської обласної ради: