Що потрібно знати водіям про «острівці безпеки»

Перевищення швидкості, порушення правил проїзду, вимог дорожніх знаків та розмітки – часті причини дорожньо-транспортних пригод на українських автошляхах.

Для зменшення кількості аварій через перевищення швидкості, у 2017 році в Україні почали впроваджувати європейську систему заспокоєння трафіку (“Traffic calming measures”).

Про це повідомили в Службі автомобільних доріг у Чернігівській області.

Перші “острівці безпеки” були споруджені на дорогах Полтавської, Чернігівської та Одеської областей. На Чернігівщині такий інженерний об’єкт облаштований на дорозі М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі. На в’їзді до села Іванівка (якщо рухатись зі сторони Києва). Вказана ділянка автомобільної дороги Під’їзду до м. Чернігова по с. Іванівка відноситься до міжнародного транспортного коридору, зі значною інтенсивністю руху до 7,5 тис. автомобілів на добу (в складі якого 78 % рух легкового та автобусного транспорту). Влаштування вказаної системи штучного обмеження швидкості виконано за погодженням з відповідним підрозділом Національної поліції.

Завдання “острівця” – примусове зниження швидкості руху автівок при в’їзді до населеного пункту та зберігати швидкість не більше 50 км/год з безпечним проїздом.

Про зміну організації дорожнього руху водіїв заздалегідь попереджають дорожні знаки.

Острівець облаштований сучасними заходами безпеки дорожнього руху. Це дорожня розмітка з вбудованими світловідбиваючими елементами «кошаче око», освітлення на світлодіодних ліхтарях, що забезпечує безпечне примусове зменшення швидкості водіїв на в’їзді у населений пункт та значне підвищення безпеки дорожнього руху. Довкола “острівця” встановлено нові опори освітлення, металеве бар’єрне огородження зі світлоповертачами, напрямні стовпчики.

Шановні водії! Пам’ятайте, недотримання правил дорожнього руху, може стати причиною ДТП. Рухаючись автомагістраллю, при під’їзді до населених пунктів знижуйте швидкість до 50 км/год. Нехтування безпекою може коштувати здоров’я або життя.

Через ігнорування швидкісного режиму та дорожніх знаків на під’їзді до села Іванівка Чернігівського району у цьому році вже є ДТП.

Віктор Загреба, менеджер із реформ дорожнього сектору Команди підтримки реформ Міністерства інфраструктури України:

«Острівець безпеки» – «горизонтальний» засіб зниження швидкості: коли ламається пряма лінія руху, і автомобіль змушений робити маневри, аби щось об’їхати. Висока швидкість виникає на прямій дорозі. Вона неможлива на поворотах або там, де є відчуття вузької дороги, відчуття того, що ось-ось відбудеться контакт. Тому будують острівці безпеки посередині дороги, з бордюрами та знаками. Дуже добре діють кільцеві перехрестя малого радіусу. У Польщі перше, на що звертають увагу українські водії — дуже вузька проїзна частина, особливо в селах і містах, смуга трохи ширша за машину. А також — постійні кільця: треба пригальмовувати, давати дорогу і маневрувати. Мета — підвищити уважність водія і зменшити швидкість руху. Також це унеможливлює найсмертельніші типи аварій — бокові і фронтальні удари. Чим менша ширина смуги, тим менш комфортно їхати, тим більше зростає відчуття небезпеки. А воно зворотно пропорційне до реальної небезпеки: чим більше відчуття загрози, тим більша пильність. А отже, менша ймовірність аварій — адже вся увага водіїв прикута до дороги”.

ШАНОВНІ ВОДІЇ, ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ОБ’ЇЗДУ “ОСТРІВЦЯ БЕЗПЕКИ”!

Анастасія КРОПИВНИЦЬКА

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте