Унікальна Коропщина: Мезинська палеолітична стоянка

11 січня відзначають День заповідників і національних парків. А оскільки Чернігівщина не перший рік є лідером по кількості об’єктів природно-заповідного фонду (їх функціонує 665, загальною площею 260,802 тис. га, що становить 7,82% площі області), то слід акцентувати увагу на деяких просвітницьких заходах, направлених на популяризацію заповідної справи серед населення.

Просвітницька діяльність є одним із головним напрямків поширення знань про природно-заповідний фонд і в Мезинському національному природному парку, який щороку відвідує понад 3 тисячі природолюбів із різних куточків України, а також із-за кордону.

Співробітники Мезинського нацпарку вже запланували чимало новинок в просвітницькій та екскурсійній роботі. Як і в минулі роки розроблений план еколого-освітніх й природоохоронних заходів, що проводитимуться з учнівською і студентською молоддю області, місцевими громадами та відвідувачами.

Значна увага буде приділена популяризації природоохоронної території та пам’яток. Відтак, планується видання сучасної рекламної продукції, зокрема, присвяченої 110-ти річчю початку досліджень Мезинської палеолітичної стоянки та найцікавіших об’єктів нацпарку.

Головним засобом промоції Мезинського НПП залишається інтернет. Тож про всі події, акції, дослідження з території парку читайте на офіційному сайті й сторінках соцмереж: Фейсбук та Гугл.

Для всіх, хто цікавиться природо-заповідною справою, історичним минулим Коропщини та її пам’ятками передбачено екскурсії по території Мезинського НПП з відвідуванням головних пам’яток природи (вікові дуби, ялинова алея), археології (Мезинська стоянка мисливців на мамонтів) та архітектури (церква і палац ХVIII ст.). Для найбільш активних – пізнавальні екскурсії екологічними стежками, пішо-, вело- і автомобільні прогулянки еколого-краєзнавчими маршрутами, фототури вихідного дня («На весняному прольоті», «В об’єктиві – весняні ефемероїди», «На ставки до чапель»).

Запрошуємо також і на тематичні екскурсії в Мезинський археологічний музей та його філіал: «Мезинські мисливці на мамонтів», «Літописні сіверяни», «Слідами Північної війни», «Пузирева майстерня».

У весняно-літній період фахівці НПП планують провести дитячі еколого-освітні програми: «Давай поговоримо з лісом», «В полі зору первоцвіти», «Зелена аптека», «Таємниці багатовікових дубів», «Льодовиковий період» та інші.

Маємо переконання, що завдяки представленню Мезинського НПП в науковому та туристичному колах, територія привабить громадськість, науковців та любителів екзотичного (зеленого) відпочинку, що сприятиме вирішенню питань покращання стану довкілля Чернігівщини, розвитку туристичної галузі шляхом впровадження європейських екологічних стандартів.

Алла Наливайко,

фахівець з рекреації Мезинського НПП

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте